امروز؛

سفیر کشورمان در فرانسه از بخش ایران نمایشگاه بین المللی «فاین کرافت» بازدید کرد

سفیر کشورمان در فرانسه  از بخش ایران نمایشگاه بین المللی «فاین کرافت» بازدید کرد

به گزارش سراج24، بهرام قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه با حضور در بخش ایران چهارمین دوره دوسالانه نمایشگاه بین المللی «فاین کرافت» از آثار ۱۰ هنرمند ایرانی حاضر در این نمایشگاه بازدید کرد.
 در این بازدید که حدود ۲ ساعت به طول انجامید، سفیر کشورمان ضمن گفتگو با هنرمندان و مسئولان بخش ایران، با تمجید از آثار حاضر در نمایشگاه گفت: هنر بدیع به کار رفته در این آثار که با بهره گیری و الهام از صنایع دستی صورت گرفته، موجب شده تا شکوه و جلوه دیگری از این هنر جدید و تاثیرگذار برای مخاطبان نمایش داده شود.
وی ضمن تاکید بر حضور فعال هنرمندان ایرانی در نمایشگاه‌های بین المللی، این اقدام را در راستای تحقق دیپلماسی هنر و به منظور درک متقابل ملت‌های جهان مهم ارزیابی کرد.
شایان ذکر است در این نمایشگاه که تا ۵ خرداد ماه برپا خواهد بود ۱۰ نفر از مجسمه‌سازان و هنرمندان سفالگر ایرانی آثار خود را در دوسالانه‌ی فاین‌کرفت فرانسه به نمایش گذاشته اند که مورد استقبال بازدید کنندگان قرار گرفته است.
انجمن هنرمندان سفالگر با حمایت و همکاری اداره کل هنر‌های تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد، سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و سفارت ایران در پاریس در این دوره حامی این هنرمندان بوده اند.

انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

دهن‌کجی سفیر آلمان در تهران به مسلمانان + عکس

وزارت خارجه در برابر اهانت به مسلمانان واکنش مناسب نشان دهد

مشارکت جمعی از کارکنان وزارت امور خارجه در پویش مواسات و همدلی

0 نظر

ارسال نظر

capcha