عصر امروز؛

وزیر امور خارجه از سایت پتروشیمی نگین مکران بازدید کرد

وزیر امور خارجه از سایت پتروشیمی نگین مکران بازدید کرد

به گزارش سراج24، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که در مسیر سفرش به پاکستان توقفی در بندر چابهار داشته، در ادامه حضورش در این شهر در جلسه «راهبرد‌های منطقه‌ای و معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بندر چابهار» اداره کل بنادر و کشتیرانی استان سیستان و بلوچستان با حضور استاندار و سایر مقامات این استان شرکت کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی پیش از این نیز از مسیر دریایی طرح توسعه بین بنادر شهید کلانتری و شهید بهشتی، ترمینال مسافربری شهید کلانتری منطقه آزاد چابهار و سایت پتروشیمی نگین مکران بازدید کرد.

وزیر خارجه در بدو ورود به چابهار به خبرنگاران گفت: فرصتی ایجاد شد که قبل از سفر به پاکستان، سفری هم به چابهار داشته باشم.

وی یکی از اولویت‌های سیاست خارجی ایران را توسعه شرق کشور خواند و گفـت: چابهار به عنوان یکی از مهمترین امکانات کشور برای ترانزیت و ایجاد یک شبکه حمل و نقل بین المللی از یک سو و از طرف دیگر منطقه آزادی است که می‌تواند به توسعه این منطقه و کشور و همچنین به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و جمهوری اسلامی ایران کمک زیادی کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: تمام تلاش وزارت امور خارجه بر این است که از فرصت‌هایی که در این جا هست با کمک شرکای خود در جامعه بین المللی استفاده کند و خوشحالم که این فرصت را پیدا کردم بازدیدی داشته باشم تا با آگاهی بیشتری در این زمینه تلاش کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

توییت نما/ چه کسی اجازه ملاقات ظریف با تخت روانچی در بیمارستان را نداد؟+فیلم

برجام از کشور‌های غربی خواسته باید آثار عادی سازی روابط قابل مشاهده باشد

آقای ظریف چه روالی وجود داشته که با این سناتور دموکرات دیدار انجام دادید؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha