امیری در حاشیه جلسه هیئت دولت:

طرح جامع انتخابات بخش کوچکی از مباحث انتخابات را پوشش می دهد

طرح جامع انتخابات بخش کوچکی از مباحث انتخابات را پوشش می دهد

به گزارش سراج24، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره طرح جامعیت انتخابات، و تعارض این طرح با دولت گفت: این طرح بخش کوچکی از مباحث انتخابات را پوشش می‌دهد.

امیری با بیان اینکه طرح جامع انتخابات از یک جامعیت کلی برخوردار است، افزود: این طرح نتیجه یک کار کارشناسی است.
امیری در مورد لایحه جامع انتخابات گفت:: این انتخابات از حساسیت بالایی برخوردار است و این لایحه می‌تواند بسیاری از مشکلات و گله مندی‌ها را رفع و رجوع کرده و مرز‌های بین نظارت و اجرا را مشخص می‌کند. همچنین این لایحه منابع مالی نامزد‌ها را شفاف سازی کرده و رویه‌ها را کاملاً یکسان خواهد کرد و ما امیدواریم که در دستور کار مجلس قرار بگیرد.
وی با اشاره به طرح اصلاح قانون انتخابات که در مجلس شورای اسلامی در دستور کار بود، گفت: به لحاظ اینکه آن طرح در دستور بود، بررسی آن ادامه پیدا کرد و محور اصلی آن طرح استانی شدن انتخابات بوده است؛ البته در این اصلاح قانون انتخابات احکام دیگری نیز داشت، اما در حال حاضر شورای نگهبان به آن ایراد گرفته است.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در مورد لایحه جامع انتخابات گفت: ما معتقدیم با توجه به غنای کارشناسی که لایحه جامع انتخابات دارد، بسیاری از مشکلات با محوریت موضوع انتخابات در کشور پیش می‌آ، ید با اجرای این لایحه رفع و رجوع می‌شود. به همین دلیل از مجلس درخواست می‌کنیم تا این لایحه را در دستور کار قرار دهد.
امیری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا لایحه جامع انتخابات با طرح مجلس در تعارض است؟ گفت: طرح مجلس بخش کوچکی از مسائل انتخابات را پوشش می‌دهد، ولی لایحه انتخابات از جامعیت قابل توجهی برخوردار است و همه مسائل مربوط به قبل و بعد از انتخابات و حتی پیرامونی انتخابات را در برمی گیرد و محصول یک کار کارشناسی بسیار غنی است.


انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اتمام پیش نویس لایحه فعالیت احزاب و تشکل ها در وزارت کشور/ پرونده تشکل ندا تکمیل شده است

تقاضای 7 حزب سیاسی برای دریافت مجوز فعالیت از وزارت کشور/ در حال بررسی ایرادات قانون انتخابات هستیم

جزئیات جلسه استانداران مناطق مرزی با وزیر کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha