مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده مطرح کرد؛

بهتر است سیاست گذاری و اجرای برنامه‌های حوزه بانوان در استان‌ها برگزار شود

بهتر است سیاست گذاری و اجرای برنامه‌های حوزه بانوان در استان‌ها  برگزار شود

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ فریبا نظری مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان مرکزی که در محل استانداری مرکزی برگزار شد، گفت: در اجرای طرح‌های توانمندسازی زنان در خصوص مشاغل خانگی، تا قبل از ورود افراد به بازار کسب و کار؛ با کسانی مواجه هستیم که شاید متوجه توانایی خود در کسب درآمد نیستند و لذا آشنایی با قواعد مالی و کسب و کار ندارند. پس ضروری است در گام نخست اعتماد به نفس و باور درونی این موضوع را با مداخلات تسهیل گرایانه برای آنان ایجاد کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: متأسفانه دیده شده که گروهی از زنان خانه دار که توانمندی تولید محصولاتی از طریق صنایع ابتدایی خانگی را دارند، بدون آگاهی از قواعد و مبانی فکری حوزه کسب و کار و تجارت وارد بازار کار می‌شوند، تسهیلات ریالی دریافت می‌کنند و این امر گرفتاری‌هایی را برایشان به دنبال دارد.
نظری افزود: در طرح توانمندسازی زنان ساکن در سکونت‌گاه‌های غیر‌رسمی نیز باید مجموعه‌ای از آموزش‌ها و مهارت‌های فردی و اجتماعی داده شود و به ظرفیت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و نیز تجهیز این مناطق به کتابخانه‌های سیار و پارک‌های بانوان؛ توجه کرد.
وی با اشاره به شعار دفتر زنان و خانواده وزارت کشور در سال ۹۸ که رونق تولید، تحکیم خانواده و توسعه پایدار است و دستور صریح وزیر کشور در سال گذشته مبنی بر شناسایی واحد‌های تولیدی دچار چالش و مشکل دار گفت: طولانی شدن مراحل اداری و زمان بررسی مشکلات این واحد‌ها و بنگاه‌های تولیدی در کارگروه توسعه و اشتغال استان‌ها یکی از مسائل مهمی است که کارگروه بانوان و خانواده استانداری‌ها مکلف و موظف به رفع این ایراد هستند.
مشاور وزیر همچنین بر تشکیل به موقع و رفع مشکلات واحد‌های تولیدی زنان کارآفرین و تولید کننده از طریق کارگروه " توسعه و اشتغال" استانداری تاکید کرد.
نظری با اشاره به مکاتبه سال گذشته با استانداران مبنی بر درخواست ابلاغ به دستگاه‌های اجرایی و موظف نمودن آن‌ها در خرید هدایا در مناسبت‌های مختلف، با رعایت اولویت خرید صنایع دستی خاصه تولیدات زنان استان و ضمن تشکر از استاندار محترم مرکزی، تاکید کرد: این مهم در سال جاری نیز همچنان توسط استانداران محترم مورد عنایت و اولویت قرار گیرد.
نظری گفت: بهتر است سیاست گذاری و اجرای برنامه‌های حوزه بانوان در استان‌ها با رویکرد و فهم مشترک و بهره وری حداکثری از ظرفیت دستگاه‌های مختلف برگزار شود تا از موازی کاری‌ها در این حوزه جلوگیری شده و افزایش توانمند سازی این قشر از جامعه را به همراه داشته باشد.
این مقام مسئول با تأکید بر اینکه زمان آگاهی‌رسانی و آموزش یک‌سویه به زنان و مردان در خصوص حقوق فردی و اجتماعی به سر رسیده است و آموزش و آگاهی بخشی مسائل باید در یک عرصه و میدان به افراد خانواده شامل زن، مرد و کودکان داده شود، گفت: آموزش یک سویه به زنان یا مردان، تنها شکاف در خانواده و جامعه را ایجاد یا تشدید می‌کند. اگر خواهان حال خوب جامعه هستیم باید حال اعضای خانواده، هم زن هم مرد و به ویژه کودکان؛ خوب باشد.
نظری در پایان، بر بهره مندی از ظرفیت گردشگری مفاخر و مشاهیر در استان مرکزی، تأکید کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

در حوزه خانواده مطالبه‌گر هستیم

عظمت دفاع مقدس به کمک زنان، نسل به نسل منتقل خواهد شد

جوانان ایران اسلامی فعل ما می‌توانیم را به جهان ثابت کردند

0 نظر

ارسال نظر

capcha