در تماس تلفنی وزرای نیروی ایران و روسیه مطرح شد؛

وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه در تماس تلفنی به تقویت روابط تجاری تاکید کردند

وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه در تماس تلفنی به تقویت روابط تجاری تاکید کردند

به گزارش سراج24،به نقل از پاون، رضا اردکانیان وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و الکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه شامگاه ۲شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ ۹۸ طی تماس تلفنی در مورد نشست آتی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه، دومین همایش تجاری ایران و قفقاز شمالی و پروژه‌های مشترک ۲ جانبه گفتگو کردند.

روسای کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه در این تماس تلفنی ضمن مرور آخرین روند همکاری‌های اقتصادی و پروژه‌های میان ۲ کشور، در خصوص نحوه برگزاری پانزدهمین اجلاس مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه، برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار اینچه برون، احداث چهار واحد حرارتی توسط روسیه در هرمزگان و... به بحث  پرداختند.

در این گفتگو مقرر شد مشکلات موجود در این بخش مرتفع شده و اصلاحیه پروژه نیروگاه سیریک هرمزگان در حاشیه پانزدهمین اجلاس مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ۲ کشور به امضا طرفین برسد.

وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه همچنین بر لزوم سرعت بخشیدن به پروژه‌های در دست اقدام تاکید کرده و مقرر شد در حاشیه پانزدهمین اجلاس مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ۲  کشور ۱۰ کارگروه تخصصی و سه کمیته کاری نیز در این زمینه تشکیل شود.
بر اساس توافق ۲  طرف در این تماس تلفنی مقرر شده است تا در حاشیه دومین همایش تجاری ایران و قفقاز شمالی جلسات مشترکی بین تجار ۲ طرف برگزار شود تا به تفاهم‌های لازم برای اجرای پروژه‌های آتی دست یابند.
بر اساس گفت‌وگوی تلفنی وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه مقرر شد تا «پانزدهمین اجلاس مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ۲ کشور»، «دومین همایش تجاری ایران و قفقاز شمالی» و «سومین کارگروه همکاری‌های استانی دو کشور» ۲۶، ۲۷ و ۲۸ خردادماه امسال در شهر‌های تهران و اصفهان برگزار شود.
در سومین کارگروه همکاری‌های استانی دو کشور مقرر شده است تا ۱۹ استان روسیه و ۱۹ استان ایران آخرین وضعیت همکاری‌های استانی ۲ طرف را بررسی و زمینه‌های جدید همکاری‌های این حوزه را شناسایی و مورد پیگیری قرار دهند.
بر این اساس افتتاحیه پانزدهمین اجلاس مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ۲ کشور ۲۷ خرداد در تهران و اختتامیه این اجلاس ۲۸ خردادماه با حضور مقامات و تجار ۲ کشور در اصفهان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| مقایسه درآمد نفتی با سود شرکتهای خارجی از تجارت دخانیات در ایران

آیا این گرانی سرسام آور و کمرشکن همچنان ادامه خواهد داشت؟

دولت دلار چند هزارتومانی دوست دارد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha