زنگنه: نمی‌توانم درخواست‌های نفتی ایران در مهلت ۶۰ روز به اروپا را صریح بیان کنم

زنگنه: نمی‌توانم درخواست‌های نفتی ایران در مهلت ۶۰ روز به اروپا را صریح بیان کنم

به گزارش سراج24، به نقل از خبرگزاری خانه ملت، بیژن زنگنه درباره دهمین مرحله عرضه نفت و میعانات گازی در بورس انرژی گفت: این مرحله از عرضه نیز همچون مراحل پیشین خواهد بود، وزارت نفت موظف است هر ماه مقدار مشخصی نفت و میعانات گازی عرضه کند بنابراین بر مبنای شیونامه ابلاغی در هفته‌های گذشته و قانون بودجه کل کشور این محموله‌ها عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه محموله‌های عرضه نفت در بورس تا حد امکان کوچک شده، بنابراین امکان خوبی برای خریداران فراهم شده است، افزود: لجستیک (مدیریت جریان کالا، اطلاعات بین محل تولید تا نقطه مصرف برای برآورده کردن نیاز‌های مصرفی) آن نیز توسط وزارت نفت برای تحویل این محموله‌های کوچک آماده شده است.

وزیر نفت ادامه داد: همچنین تسهیلات بسیاری نیز برای خریداران مانند تعهد‌های ریالی و اعتباری در نظر گرفته شده است، البته باید ابتدا ۶ درصد مبلغ را به‌عنوان ضمانت قرار دهند و سپس بقیه پول در طول زمان و قبل از بارگیری محموله از آن‌ها دریافت می‌شود.

موفقیت در زمینه عرضه نفت در بورس انرژی زمان‌بر است

زنگنه در ارزیابی عرضه‌های نفت و میعانات گازی که تاکنون در بورس انرژی، عنوان کرد: این عرضه‌ها کم و پیش موفق بوده و امید است با رفع مشکلات و ناآشنایی‌ها بتوانیم عرضه را گسترده‌تر کنیم، زیرا بیشتر فعالان عرصه بورس معتقدند به دست آوردن موفقیت چشمگیر در زمینه عرضه نفت در بورس کمی زمان‌بر است، بنابراین وارد میدان شدن کنش‌گران و فعالان این عرصه به زمان نیاز دارد.

وزیر نفت درباره اینکه در مهلت ۶۰ روزه ایران به اروپا چه درخواست‌هایی برای فروش نفت دیده شده است، تصریح کرد: اگرچه نمی‌توانم در این باره صریح صحبت کنم، اما وزارت امور خارجه، مدیریت کار را با نظارت و سیاست‌های شورای عالی امنیت ملی لحاظ می‌کند، وزارت نفت نیز با آن‌ها بسیار هماهنگ است.

وی افزود: من و ظریف کار‌ها را دنبال می‌کنیم و مرتبط با موضوع، ملاقات‌هایی داریم و از طرف ایران کار‌ها با حسن‌نیت دنبال می‌شود و ان‌شاءالله پاسخ این حسن نیت‌ها داده شود.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

وزیر نفت: هیچ‌کدام از استان‌های کشور قطعی گاز ندارند

وصول درآمد نفتی چند برابر شد

تاثیر مستقیم جو روانی احیای برجام بر عرضه ارز در بازار

0 نظر

ارسال نظر

capcha