سلیمی: جمع آوری امضاء طرح استیضاح برای باج گیری های سیاسی انجام می‌شود

سلیمی: جمع آوری امضاء طرح استیضاح برای باج گیری های سیاسی انجام می‌شود

به گزارش سراج24، علیرضا سلیمی، درباره دلیل پس گرفتن امضاء طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان از سوی نمایندکان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: متاسفانه برخی اوقات جمع آوری امضاء طرح استیضاح برای باج گیری های سیاسی انجام می شود و این موضوع در شأن مجلس شورای اسلامی نیست. من نمی گویم تمام افرادی که برای استیضاح اقدام می کنند چنین قصدی دارند اما برخی افراد چنین کاری انجام می دهند. متاسفانه برخی مواقع وزرا هم ضعف دارند. به قول معروف ندزد و نترس. اگر مشکلی نداری چرا باج می دهی.هم باج دهی و هم باج گیری ایراد دارد.

او ادامه داد: نکته دوم این است که اگر به واقع وزیری به تکلیفش عمل کرده چرا باید از استیضاح وحشت داشته باشد. وزیری که به تکلیف شرعی و قانون عمل کرده و فساد، خلاف شرعی، انتصاب های فامیلی و انتصاب های حزبی نداشته است نباید از استیضاح بترسد. او به تکلیفش عمل کرده است و نباید دلبسته وزارت باشد.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امیدوارم این ایراد جدی هرچه سریع تر برطرف شود. ما خیلی دم از دموکراسی می زنیم اما قواعد دموکراسی را رعایت نمی کنیم. یکی از قواعد دموکراسی این است که وزیر و نماینده با حریت و آزادانه کار خود را انجام بدهند. نماینده حق سوال و استضیاح دارد و چرا تن برخی وزرا با یک سوال و تذکر می لرزد. این موضوع نشان می دهد باید افرادی در بستر باشند که به جای طمع پست و مقام، آزادگی و شجاعت داشته باشند.

او ادامه داد: اگر نماینده به این نتیجه رسیده که وزیر ضعیف است نباید از طرح استیضاح او عقب نشینی کند. اگر قبل از تحقیق این طرح را امضاء کرده واویلا است و وای به حال نماینده ای که بدون تحقیق طرح استیضاح را امضاء می کند. با این وجود اگر نسبت به این طرح تحقیق کرده و اطلاعات دارد به چه دلیل عقب نشینی می کند. اینگونه امور بوی بده بستان های متعفن را می دهد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

صحبت های قاضی‌زاده در مورد استیضاح وزیر ورزش و جوانان

افتتاح موزه ورزش با حضور معاون اول رئیس جمهور

وزیر به اردو می رود

0 نظر

ارسال نظر

capcha