بنا: مرحوم کهندل به عنوان پدر کشتی فرنگی الگویی برای همه مربیان است

بنا: مرحوم کهندل به عنوان پدر کشتی فرنگی الگویی برای همه مربیان است

به گزارش سراج24، محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، گفت:درست است مرحوم کهندل جسمش از میان ما رفت اما یادش به عنوان یک انسان بزرگ هیچ گاه از یادها بیرون نخواهد رفت.

وی تاکید کرد: به بواسطه خدماتی که مرحوم حشمت الله کهندل داشت من به جرأت می توانم بگویم تا زمانی که کشتی است نام استاد کهندل هم خواهد بود.

دارنده مدال نقره جهان با بیان اینکه درگذشت این مربی ارزشمند را به جامعه کشتی و ورزش تسلیت می گویم ادامه داد : به عنوان یک شاگرد خیلی چیزها از آقا کهندل یاد گرفتم و از همه مهمتر آنکه عاشق کشتی باشی و همیشه با تمام وجود برای رسیدن به موفقیت و هدف های بزرگ تلاش کنی، درسی که همواره جزء برنامه هایم بوده و هست.

آقا کهندل کارخانه کشتی گیر سازی داشت

بنا در ادامه با بیان این که مرحوم کهندل شاگردان بسیاری را به تیم های ملی رساند گفت: با قطعیت می گویم نه در ایران بلکه در دنیا ۴ تا ۵ مربی وجود داشته که تعداد بسیار زیادی از شاگردانش راهی تیم ملی شده باشند، که یکی از آنها استاد کهندل بود چرا که یک زمانی از ۱۰ وزن ۹کشتی گیر تیم ملی شادگران این مرحوم بودند، برای همین ما همیشه در جمع دوستان که هستیم می گوئیم آقا کهندل کارخانه کشتی گیر سازی داشت.

وی افزود: مرحوم کهندل به عنوان پدر کشتی فرنگی الگویی برای همه مربیان است که با عشق و تلاش بسیار در تاریخ ورزش جاودانه شد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره آخرین وضعیت فرنگی کاران نیز گفت: ما ترکیبی از جوانان و با تجربه ها را در اختیار داریم، تا رقابت های جهانی ۱۱ مرحله اردو پیش رو خواهیم داشت، کار بسیار سخت است اما مثل همیشه امیدوار هستیم.

وی ادامه داد: تا چند روز آینده ۱۱ فرنگی کار جهت آزمون راهی تورنمنت قزاقستان می شوند تا در جام تورلیخانوف محک بخورند و کادر فنی نیز با نقاط ضعف و قوت آنها آشنا شوند و بعد از آن طبق برنامه تدوین شده پیش خواهیم رفت.

وزارت ورزش باید زودتر تکلیف فدراسیون هایی مثل کشتی و وزنه برداری را مشخص کند

بنا درباره وضعیت اردوهای تیم ملی و اینکه آیا شرایط مطلوب است گفت: شرایط که همیشه یکسان بوده و نسبت به اردوهایی که برای بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن داشتیم تغییری ایجاد نشده؛ ما به این وضعیت عادت کردیم و بچه برای عشق و علاقه و هدفی که دارند در اردوها حضور دارند و با همه وجود تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه من در حال حاضر که با المپیک فاصله داریم هشدار می دهم، عنوان کرد: اگر با همین وضعیت پیش رویم ما نتیجه ای بدتر از المپیک پکن خواهیم گرفت.چنانچه وزارت ورزش فکر درست و عاجلی برای رشته های المپیکی نکند من مطمئن هستم نتیجه کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو بدتر از المپیک ۲۰۰۸ خواهد شد.

بنا خاطرنشان کرد: وزارت ورزش باید زودتر تکلیف یک سری فدراسیون ها مثل کشتی و وزنه برداری را مشخص کند.می دانم شرایط اقتصادی دشوار است اما برای رسیدن به مدال المپیک باید هزینه کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ناراحتی بهرام مشتاقی از عدم حضور مسئولان وزارت ورزش در مراسم تشییع پیکر استاد کهندل

بنا: کشتی ما در برزخ قرار گرفته است

اردوی تیم ملی کشتی فرنگی ۱۲ دی‌ماه برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha