آخرین اخبار از رقابت های جهانی تکواندو منچستر

آخرین اخبار از رقابت های جهانی تکواندو منچستر

به گزارش سراج24، به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹– منچستر با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور از روز (چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه) به مدت پنج روز در سالن "آرنا" منچستر برگزار شد.

جوانان شایسته تکواندو کشورمان در بخش مردان که از ۵ ماه پیش خود را برای حضور در این رویداد بزرگ آماده کرده بودند قبل از اعزام دچار شوک بزرگی شدند.

سفارت کشور میزبان با کارشکنی در صدور ویزای تکواندوکاران کشورمان باعث شد تا تیم ملی به صورت ناقص و طی چهار مرحله به این رویداد اعزام شده و میرهاشم حسینی و عرفان ناظمی نیز شرکت در این رقابت مهم را از دست دادند.

ملی پوشان تکواندو کشورمان که برای فتح سکوی قهرمانی و دفاع از عنوان ۱۸ ساله خود عازم این رقابت‌ها شده بودند به دلیل کارشکنی و بازی کثیف و تلخ انگلیس موفق به کسب سکو نشدند و در جایگاه دوازدهم قرار گرفتند.

در پایان این دوره از رقابت‌ها، کره جنوبی در مجموع (مردان و زنان) با ۴ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز قهرمان شد، انگلستان با ۳ مدال طلا و یک برنز نایب قهرمان شد و چین با ۲ مدال طلا، ۲ نقره و ۳ برنز عنوان سوم را کسب کرد.

تیم‌های تایلند، روسیه، ترکیه، آذربایجان، ایتالیا، کوبا، مکزیک، برزیل و ایران در مجموع (مردان و زنان) رده‌های بعدی را به خود اختصاص دادند.

در بخش مردان آرمین هادی پور نماینده شایسته تکواندو کشورمان با توجه به دیرصادر شدن ویزا روز قبل از مسابقات به منچستر رسید و موفق شد بر سکوی سوم جهان بایستد، سروش احمدی نیز مقتدرانه به فینال رقابت‌های جهانی راه پیدا کرده و عنوان نایب قهرمانی جهان را کسب کرد.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان با هدایت فریبرز عسکری به عنوان سرمربی و علی محمد بسحاق و وحید عبداللهی به عنوان مربیان در این رویداد حضور پیدا کرد.

همچنین در بخش زنان مهلا مومن‌زاده دومین مدال نقره تاریخ تکواندو بانوان در مسابقات جهانی را کسب کرد.

مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و فاطمه صفرپور و ریحانه فولادی به عنوان مربیان هدایت تیم بانوان را برعهده داشتند.

تکواندو ایران؛ قربانی بازی سیاسی انگلیس/میزبان نایب قهرمان جهان شد

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

یحیی سکوت خود را شکست

0 نظر

ارسال نظر

capcha