علیرضا سلیمی:

تعویق 2 ماهه‌ی کنکور 98 رد شد/ داوطلبان مناطق سیل‌زده از سهمیه بهره خواهند برد

تعویق 2 ماهه‌ی کنکور 98 رد شد/ داوطلبان مناطق سیل‌زده از سهمیه بهره خواهند برد

علیرضا سلیمی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 در خصوص درخواست‌های مبنی بر تعویق کنکور 98 گفت: در جلسه‌ی امروز کمیسیون آموزش به بررسی ابعاد و جوانب تعویق کنکور 98 به مدت دو ماه پرداخته شد و نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز پارلمان با فوریت این طرح مخالفت کردند.

وی افزود: شرکت‌کنندگان در کنکور 98 که در مناطق سیل‌زده به سر می‌برند از چند درصد سهمیه‌ی مازاد بهره خواهند برد تا مشکلات پیش‌آمده برای آن‌ها پس از وقوع سیل جبران شود. در همین رابطه سازمان سنجش قول داده است تا سهمیه‌ی سایر مناطق را کم نکند و سهمیه‌ی افرادی که در مناطق سیل‌زده هستند به صورت استانی لحاظ خواهد شد.

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: سازمان سنجش به تعویق افتادن کنکور را آسیب‌زا برشمرده و گفته این تعویق منجر به تحمیل خسارت چندین میلیاردی به سازمان خواهد شد. علاوه‌بر این موارد، مسئولان سازمان سنجش اعلام کرده‌اند که با تعویق کنکور به مدت 2 ماه، روند پذیرش و ثبت نام دانشجویان ورودی مهر 98 با مشکل روبه‌رو شده و عملا این نوبت تحصیلی برای دانشجویان ورودی جدید حذف و به بهمن ماه منتقل خواهد شد.

سلیمی تصریح کرد: سهمیه‌ی اعمالی برای متقاضیان در مناطق سیل‌زده، مازاد بر همه‌ی سهمیه‌ها خواهد بود و به این ترتیب مشکلاتی که سال گذشته برای سایر داوطلبان ایجاد شد، برای شرکت‌کنندگان امسال رخ نمی‌دهد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بازگشایی حضوری مدارس به شرط واکسیناسیون معلمان

هیچ جلسه‌ای برای تعویق کنکور سراسری برگزار نشده است

رتبه بندی ها باید ضابطه مند باشد/طی 10 سال گذشته هیچ اقدامی برای نظام رتبه بندی انجام نشده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha