تلاش فیسبوکی اسرائیل برای تاثیرگذاری در انتخابات کشورهای آفریقایی +فیلم

تلاش فیسبوکی اسرائیل برای تاثیرگذاری در انتخابات کشورهای آفریقایی +فیلم

به گزارش سراج24، شبکه اجتماعی فیسبوک 265 حساب جعلی مرتبط با اسرائیل را حذف کرد. این حساب ها به دنبال تاثیر بر انتخابات کشورهای آفریقایی از جمله تونس بودند. غالب این حساب ها به گروه اسرائیلی"ارشمیدس" مرتبط بودند. مسئولیت سیاست امنیت الکترونیکی در فیسبوک گفته است: " کاربران این حساب ها تظاهر می کردند که از هواداران نامزدهای انتخابات هستند و اخبار جعلی درباره انتخابات منتشر می کردند". این گروه اسرائیلی بیش از 800 هزار دلار برای تبلیغ این حساب ها در فیسبوک هزینه کرده است.
ارخمیدس شرکتی اسرائیلی است که در عرصه کمپین های تبلیغاتی فعالیت می کند و خدمات مختلفی در جهان ارائه کرده است. حساب های جعلی آن بر تونس، نیجریه، سنگال، توگو، آنگولا، نیجر و آمریکای لاتین متمرکز شده و این صفحات توانسته بودند بیش از 2.8 میلیون فالور جذب کند.
فیسبوک حساب گروه اسرائیلی ارشمیدس و شرکت های زیر مجموعه آن را برای لغو حساب هایی که اخبار دروغین منتشر می ساختند، مسدود کرده است. فیسبوک اخیرا متحمل فشارهایی برای حل معضل اطلاعات گمراه کننده در شبکه اجتماعی اش شده است به خصوص پس از گزارش هایی درباره نقش این شرکت در انتخابات 2016 آمریکا.

چرا اسرائیل به دنبال تاثیر بر انتخابات کشورهای آفریقایی است؟

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دعوت از تمامی آزادی خواهان جهان برای مبارزه با ویروس جهانی، اسرائیل

فیلم| اگر تتلو آمریکایی بود، برخورد آمریکا با او چه بود؟

هشتک| اینجا واقعاً آمریکاست

0 نظر

ارسال نظر

capcha