صحبت های پولادگر در مورد صادر نشدن ویزای ورزشکاران ایرانی

صحبت های پولادگر در مورد صادر نشدن ویزای ورزشکاران ایرانی

به گزارش سراج24، سید محمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو در مورد صادر نشدن ویزای ۲ ورزشکار ایرانی در مسابقات جهانی گفت: به ۲ ورزشکار ما ویزا ندادند، میرهاشم حسینی و عرفان ناظمی که دارای رتبه قابل توجهی در رنک المپیکی و جهانی هستند.آنها به خاطر صادر نشدن ویزایشان نتوانستند در این رویداد حضور پیدا کنند. بعد از ماه‌ها تلاش و تمرین برای شرکت پرقدرت در مسابقات نبودن این ۲ نفر واقعا به تیم ما لطمه زد.

او در مورد اینکه اجازه وزن کشی به یکی از تکواندو کاران داده نشده است گفت: علاوه بر این موضوع آرمین هادی پور که یکی از شانس‌های کسب مدال طلا در وزن خود بود به خاطر اینکه ۳ ساعت تاخیر داشت به او اجازه وزن کشی ندادند. در شرایطی این اتفاق افتاد که مقصر این تاخیر خود کشور میزبان یعنی انگلستان بود.

این اتفاقات هدفمند بوده و از قبل توسط کشور میزبان برنامه ریزی شده است

پولادگر در مورد اینکه آیا این اتفاقات از عمد انجام شده است یا خیر گفت: لحظه به لحظه برای ما مشخص می‌شود که این اتفاقات هدفمند بوده و از قبل توسط کشور میزبان برنامه ریزی شده است. میرهاشم در وزن خودش در ۳ سال اخیر فینالیست تمام رقابت‌ها بوده است و با حضور نداشتن او برای اولین بار یک انگلیسی به مدال طلا رسید. این اتفاقات نشانی بر برنامه ریزی است که کشور میزبان داشته است.

او ادامه داد: قطعا این اتفاقات را به فدراسیون جهانی تکواندو منعکس خواهیم کرد. تکواندو یک رشته‌ی ورزشی المپیکی است و باید به دور از تبعیض و هرگونه امتیاز خاص برای کشوری باشد.

ورزشکار چینی را با خطا بازنده اعلام کردند

پولادگر در مورد دیگر اتفاقی که در این مسابقات افتاد گفت: اتفاق دیگری که در این مسابقات افتاد فینال بانوان بود که بین ورزشکارانی از انگلستان و چین برگزار شد. ورزشکار چینی در شرایطی که بیش از ۱۰ امتیاز از بازیکن انگلستانی پیش بود داور به علت خطا او را بازنده اعلام کرد. حتی تماشاگران انگلیسی نیز این موضوع را نپسندیدند. بعد از سال‌ها که ما شاهد یک فضای دموکراسی در تکواندو بودیم متاسفانه این رشته در حال حرکت به سمت روز‌های بدی است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اگر من یا پولادگر به زندان رفتیم،حقیقت دارد!

0 نظر

ارسال نظر

capcha