اظهارات سهیل مهدی درباره تعداد سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا

اظهارات سهیل مهدی درباره تعداد سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش سراج24، از ابتدا گفته شد که سهمیه ایران در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ مشخص و ۲+۲ است، اما احتمال دارد با توجه به نتایج ضعیف نمایندگان ایران در آسیا، تعداد سهمیه‌ها در سال‌های بعد کاهش یابد.

سهیل مهدی، مسئول کمیته صدور مجوز حرفه‌ای در این باره بیان کرد: کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) هنوز بابت تغییر سهمیه فوتبال ایران چیزی نگفته و تا زمانی که صحبت جدید نشود، سهمیه همچنان ۲+۲ است.

او افزود: AFC هر ۲ سال یکبار سهمیه آسیا را اعلام می‌کند، اما ممکن است تغییراتی رخ دهد و همه چیز تغییر کند. تاکنون کنفدراسیون فوتبال آسیا مورد جدیدی را برای سهمیه فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ ابلاغ نکرده است.

مهدی در پایان در مورد نتایج ضعیف ایرانی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا و احتمال کسر سهمیه گفت: تا ۲۰۲۰ سهمیه ۲+۲ قطعی است و مشکلی وجود ندارد، اما احتمال دارد پس از آن سهمیه کاهش یابد که به نظر AFC بستگی دارد.

در لیگ قهرمانان ۲۰۱۹، استقلال و پرسپولیس در مرحله گروهی حذف شدند و تنها ذوب آهن به عنوان نماینده ایران به مرحله حذفی رسید و این می‌تواند در مقابل پیشرفت کشور‌های همچون قطر، امارات و ... برای ما خطرساز باشد. اگر در لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ که به احتمال زیاد پرسپولیس و سپاهان در مرحله گروهی و استقلال و پدیده در مرحله پلی آف نتایج خوبی کسب نشود، به طور قطع سهمیه با افت شدیدی مواجه خواهد شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

واکنش سایت AFC به انتخاب استراماچونی

گزارش سایت‌ای اف سی درباره قهرمانی پرسپولیس

واکنش سایت AFC به برکناری شفر

0 نظر

ارسال نظر

capcha