کارکشته‌ترین تیم‌های امنیتی سران سیاسی جهان+تصایر

 کارکشته‌ترین تیم‌های امنیتی سران سیاسی جهان+تصایر

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه اینترنتی ام اس ان، در سراسر جهان چهره‌های سیاسی برای حفاظت از جان خود سعی در ایجاد مجهزترین و حرفه‌ای‌ترین تیم‌های امنیتی را دارند. در این گزارش با کارکشته‌ترین تیم‌های امنیتی سران سیاسی جهان آشنا می‌شوید.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه
روسیه بالاترین سهم از داشتن گروه‌ها و سازمان‌های مخفی را دارد. اما یکی از اسرار آمیزترین گروه‌های امنیتی در روسیه «سرویس حفاظت فدرال» (FSO) است که به «مردم پوتین» [Putin’s People] نیز معروف است. هیچ کس دقیقا نمی‌داند این گروه تا چه اندازه قدرتمند است، اما گفته می‌شود قدرت آن به میزان مخفی بودن آن بستگی دارد. هیچ اطلاعات عمومی واقعی در مورد این گروه چند منظوره و عملیات آن وجود ندارد و تقریبا تنها اطلاعاتی که در مورد آن وجود دارد «دیمیتری کوچنف» نام رئیس آن است.

FSO همانند اداره مرکزی امنیت چین، مسئول حفظ ایمنی نخبگان سیاسی روسیه است، اما اولویت نهایی آن حفظ امنیت «فرد شماره یک» این کشور یعنی همان ولادیمیر پوتین است. این گروه اختیارات زیادی دارد که مهمترین آن‌ها حفاظت از دارایی‌های ملی و شناسایی بدل انسانی برای رئیس جمهور روسیه است. فعالیت‌های مختلف عملیاتی و تحقیقاتی، بازداشت قانون‌شکنان و مجرمان، توقیف اتومبیل‌ها و جستجوی منازل بخشی از وظایف این گروه است.

۱۰ چهره سیاسی جهان با کارکشته‌ترین تیم بادیگارد+تصاویر


دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نیز شیوه امنیتی خود را دارد. همواره در سفر‌های ترامپ، شاهد مردانی سیاهپوش هستیم که از طریق گوشی‌های نامشخص وظایف خود را انجام می‌دهند. اما این گروه تنها بخش کوچکی از تیم امنیتی رئیس جمهور آمریکا است. یکی از مهمترین بخش‌های حفاظتی رئیس جمهور آمریکا، ایر فورس وان، یا همان هواپیمای مخصوص رئیس جمهور آمریکاست. از این هواپیما دو مدل موجود است که به منظور حفاظت از رئیس جمهور آمریکا در آسمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. نسخه دوم هواپیما ظاهری شبیه به ایرفورس وان دارد و خالی از تجهیزات داخلی است.

تیم موتوری و سواره گارد حفاظت از رئیس جمهور آمریکا نیز کاملا در هماهنگی با لیموزین مخصوص او که «حیوان» نام دارد، است. گارد موتوری ترامپ علاوه بر بررسی مسیرها، همه شکاف‌هایی که ممکن است از طریق آن به خودروی رئیس جمهور حمله شود را پوشش می‌دهد. لیموزین مخصوص رئیس جمهور نیز در هماهنگی با گارد موتوری عمل می‌کند. گفته می‌شود همزمان با تردد لیموزین رئیس جمهور آمریکا، چند فروند بالگرد نیز امنیت هوایی او را تامین می‌کنند. عملکرد مجموعه این ها، تیم حفاظتی قوی را تشکیل می‌دهد.

دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ در سایه تدابیر شدید امنیتی به انگلیس سفر کرد. بیش از ۱۵۰ نیروی مخفی، ۱۰۰۰ نیروی امنیتی، چندین فروند بالگرد و تیم موتوری، وظیفه حفاظت از او را بر عهده داشتند.

۱۰ چهره سیاسی جهان با کارکشته‌ترین تیم بادیگارد+تصاویر


کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی
تیم امنیتی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نیز دست کمی از گارد حفاظت ترامپ ندارد. در حالی که نیروی سرویس مخفی آمریکا از هفت هزار نفر فراتر نمی‌رود، نسخه کره شمالی آن بیش از ۱۰۰ هزار نیرو دارد که «فرماندهی حفاظت» نامیده می‌شود. این افراد قادر هستند به طور مستقیم به شخص کیم جونگ اون گزارش دهند و مستقیم با او ارتباط داشته باشند.

با این حال، رهبر کره شمالی از اشکال مختلف حفاظتی شامل گارد حفاظت پیاده نظام که همراه خودروی او می‌دوند یا نینجا‌های کره‌ای بهره می‌برد.

۱۰ چهره سیاسی جهان با کارکشته‌ترین تیم بادیگارد+تصاویر


رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه ممکن است همانند همتایان سیاسی خود، با انبوهی از محافظان شخصی احاطه نشود، اما جزئیات امنیتی او قطعا متفاوت از سایر سران سیاسی است. اردوغان گروهی متشکل از ۶۰ محافظ شخصی باوفا و وظیفه شناس دارد که به «سبیل داران» [The Mustacheers] معروف هستند. علت انتخاب این نام برای گروه محافظان شخصی اردوغان این است که همه آن‌ها مردانی خشن، تنومند هستند که سبیل‌های بزرگ و ترسناکی دارند. آن‌ها چیزی را برتر از حفاظت از اردوغان نمی‌دانند.

در سال ۲۰۱۷، زمانی که اردوغان به واشنگتن سفر کرده بود، هفت تن از سبیل داران او به دلیل مواجهه نزدیک و خشن با معترضانی که منتقد به سیاست‌های اردوغان بودند، توسط پلیس آمریکا بازداشت شدند. اما از آن‌ها رفع اتهام شد. سبیل داران، یکی از گروه‌های امنیتی اردوغان هستند که معمولا در سفر‌های ویژه رئیس جمهور ترکیه، او را همراهی می‌کنند. اردوغان در سفر سال ۲۰۱۷ خود به یونان نیز گروه ۶۰ نفره سبیل داران را به همراه ۱۰۰ افسر امنیتی و بیش از ۳۰۰۰ نیرو به همراه برد.

۱۰ چهره سیاسی جهان با کارکشته‌ترین تیم بادیگارد+تصاویر


پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان
گارد حفاظت از پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان که به «گارد سوئیس» معروف است در واقع یک سپاه مرگبار شامل بهترین سربازان سوئیسی است. آن‌ها پیشرفته‌ترین آموزش‌ها برای خنثی کردن انواع حمله‌ها را دیده‌اند. همچنین گارد سوئیس برای عملیات خود مجموعه‌ای پیشرفته از انواع سلاح‌های سرد و گرم جهان را به همراه دارد. این گروه قدیمی‌ترین گارد حفاظتی جهان است و تعداد آن‌ها از ۱۲۵ تن فراتر نمی‌رود. همه آن‌ها چند گذرنامه دارند و برای حفاظت از پاپ قسم خورده‌اند. رهبر کاتولیک‌های جهان در همه سفرها، گارد سوئیسی را با خود همراه می‌کند.

۱۰ چهره سیاسی جهان با کارکشته‌ترین تیم بادیگارد+تصاویر


محمد بن سلمان، شاهزاده و ولیعهد سعودی
محمد بن سلمان، شاهزاده و ولیعهد سعودی زمانی به عنوان وزیر دفاع عربستان، فرماندهی گارد سلطنتی، نیرو‌های مسلح زمینی، هوایی و دریایی را در کنترل داشت. گفته می‌شود او در دوران تصدی سمت وزارت دفاع یک گروه امنیتی طراحی کرد که شامل ۸۰۰ افسر جوان و آموزش‌دیده بودند. این گروه که در ظاهر قابل شناسایی نیستند ضمن حفاظت از شاهزاده، وظیفه اجرای دستورات او را نیز بر عهده دارند. قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار واشنگتن پست که گفته می‌شود به دستور بن سلمان بوده است نیز احتمالا توسط همین گروه انجام شده است.

۱۰ چهره سیاسی جهان با کارکشته‌ترین تیم بادیگارد+تصاویر


شی جین پینگ، رئیس جمهور چین
شی جین پینگ، رئیس جمهور چین به عنوان چهره شماره یک این کشور به شدت تحت محافظت است. او و دیگر اعضای حزب کمونیست چین به وسیله یک واحد حفاظتی نخبه به نام اداره امنیت مرکزی که تقریبا مخفی نیز هستند تحت محافظت قرار می‌گیرند. این اداره شامل ۱۱ هزار افسر مجرب و نخبه است که علاوه بر حفاظت از رئیس جمهور چین و چهره‌های معروف، آمادگی شرکت در عملیات ویژه را نیز دارند.

۱۰ چهره سیاسی جهان با کارکشته‌ترین تیم بادیگارد+تصاویر


الیزابت دوم، ملکه انگلیس
چندین گروه از نیرو‌های امنیتی از خاندان سلطنتی انگلیس محافظت می‌کنند. این در حالی است که حفاظت از ملکه فقط بر عهده جوخه حفاظت سلطنتی موسوم به RPS است. این جوخه با ۱۸۵ افسر آموزش دیده علاوه بر حفاظت از جان ملکه الیزابت دوم، از محل اقامت او در کاخ باکینگهام نیز مراقبت می‌کنند. سطح تدابیر امنیتی این جوخه حتی تا اتاق و محل استراحت ملکه نیز گسترش یافته است. نظارت و محافظت ۲۴ ساعته آن‌ها منحصر به کاخ باکینگهام نیست. آن‌ها ملکه را در سفر‌ها و اقامت او در کاخ‌های دیگر همراهی می‌کنند.

۱۰ چهره سیاسی جهان با کارکشته‌ترین تیم بادیگارد+تصاویر


آلفا کانده، رئیس جمهور گینه
آلفا کانده، رئیس جمهور گینه، نخستین رئیس جمهور منتخب دموکراتیک در گینه است. او در داخل کشور یک مرد قدرتمند است، اما این دلیل نمی‌شود به محافظ شخصی نیازی نداشته باشد. در سال ۲۰۱۱ یکی از مخالفان سیاسی او سعی کرد او را در خانه اش به قتل برساند. در نهایت، پس از یک درگیری یک ساعته، مهاجم کشته شد. این رویداد باعث شد کانده به فکر ایجاد یک گروه مخفی ویژه و وفادار بیفتد. گروه ویژه کانده که تعداد آن به ۱۰۰۰ نفر می‌رسد علاوه بر حفاظت از جان او، وظیفه ردیابی و شناسایی دشمنان او در نقاط مختلف این کشور را نیز دارد.

۱۰ چهره سیاسی جهان با کارکشته‌ترین تیم بادیگارد+تصاویر


شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن
شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن حتی در کوچکترین سفر خود محافظانش را به همراه دارد. در سفر‌های خارجی مهم شمار محافظان او به ۹ هزار نفر نیز می‌رسد که طی بخش‌های مختلف به مقصد اعزام می‌شوند.

۱۰ چهره سیاسی جهان با کارکشته‌ترین تیم بادیگارد+تصاویر


انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رای دادگاه عالی آمریکا علیه ترامپ

به آتش کشیده شدن پرچم امریکا در مقابل هتل بین المللی ترامپ

​​​​​​​ترامپ اصلا صلاحیت گفت‌وگو با کشوری مثل ایران را ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha