فریدون احمدی:

مجلس تاکید دارد تا سهام شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی واگذار شود

مجلس تاکید دارد تا سهام شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی واگذار شود

فریدون احمدی نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس در گفت‌وگو با سراج24 در خصوص طرح فروش سهام شرکت‌های خودروسازی گفت: این طرح از مدت‌ها پیش مطرح شده بود و با گذشت زمان امروز از دوباره بیان شد. طی این طرح مجلس تاکید دارد تا دولت سهم باقی‌مانده‌ی خود را واگذار کند و از بنگاه‌داری بیرون بیاید. سهم فعلی دولت تصدی‌گری بنگاه نیست اما متاسفانه در همه‌ی دولت‌ها دیده‌ایم که چسبندگی آن‌ها به شرکت‌های ایرانخودرو و سایپا بسیار زیاد است.

وی اظهار داشت: تاکید مجلس بر این است که با یک ساز و کار مناسب و رعایت همه‌ی جوانب احتیاطی در واگذاری شرکت‌های دولتی، سهام این شرکت‌ها واگذر و دولت از جایگاه بنگاه‌داری خارج شود و در جایگاه سیاست‌گذاری و نظارت قرار بگیرد.

نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: بنگاه‌داری دولتی ناکارآمد است و به نظر می‌آید کارآمدی بخش خصوصی در بنگاه‌داری بهتر است. دولت‌ها همیشه مشکلات و فعالیت‌های بسیار زیادی دارند که این مشغله‌ها مانع پیشروی و بهبود عملکردهای آن‌ها خواهد شد و سپردن صنایع خودرو به بخش خصوصی قطعا بهتر است و کاملا به نفع جامعه خواهد بود به طوری که مردم تغییرات آن را حس خواهند کرد.

احمدی در پایان تاکید داشت: اگر دولت‌ها چسبندگی خود را به شرکت‌های خودروسازی کمتر کنند، روند انتقال این صنایع به بخش خصوصی با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت و ما انتظار داریم دولت جهت عملیاتی کردن این موضوع، اقدام جدی کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

در حوزه خصوصی سازی مماشات نکنید/منفعلانه ترین روش خصوصی سازی در ایران اجرا شد

واگذاری برای استمرار در تولید است نه برای توقف/مردم در حوزه خصوصی سازی با سازمان بازرسی همکاری دارند

ضرورت مشارکت هر چه بیشتر بخش خصوصی در صحنه اقتصادی کشور

0 نظر

ارسال نظر

capcha