شهردار تهران مطرح کرد؛

تصویب ۲ طرح برای نوسازی محله سیروس

تصویب ۲ طرح برای نوسازی محله سیروس

به گزارش سراج24،  پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران درباره نوسازی بافت‌های فرسوده و اجرای طرح باز آفرینی شهری در محلات هدف، با بیان اینکه طرح نوسازی محله سیروس تهران به تصویب رسیده است، گفت: در این دوره سعی خواهیم کرد برای نوسازی محله سیروس نگاه همه جانبه‌ای داشته باشیم و تجربه جدیدی را برای اجرای این شهر به کار خواهیم گرفت.

وی با اشاره به اینکه برای نوسازی محله سیروس تجربیات گذشته و اولویت‌های اجتماعی را در نظر خواهیم گرفت، گفت: توجه به منافع ذینفعان و اقدامات فیزیکی از موضوعاتی است که همکاران به عنوان توسعه دهندگان آنها را در نظر خواهند گرفت.

حناچی تأکید کرد: باید از تجربیات قبلی درس بگیریم و به تجارب مثبت بیشتر توجه کنیم، این پروژه نشان می‌دهد که تجربه قبلی منجر به تهیه طرح جامع شده که ناشی از خود طرح‌هاست.

شهردار تهران افزود: امیدواریم امضای تفاهم نامه همکاری شهرداری تهران در وزارت راه و شهرسازی منجر به برنامه ریزی عملی برای بهتر شدن شهر تهران شود.

وی تأکید کرد: اگر هماهنگی بین شورای عالی شهرسازی و شهرداری تهران ایجاد شود، شاهد کاهش ناهنجاری‌های بصری در تهران خواهیم بود.

حناچی در ادامه این برنامه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کل محله سیروس ۴۰ هکتار است و منطقه‌ای که مورد بازسازی قرار می گیرد ۴ و ۴ دهم هکتار است، اظهار کرد: ۵۲۰ واحد مسکونی توسط توسعه گران بخش خصوصی ساخته می‌شود و سعی داریم در احداث این مجموعه الگوی بومی محله و ارزش‌های معماری مورد توجه قرار گیرد.

شهردار تهران اظهار کرد: تا به امروز برای محله سیروس ۲ طرح تصویب شده داشته‌ایم که طرح اول مربوط به ساخت بلوک‌های شبیه مسکن مهر بوده و در طرح دوم با مسکن امید وارد شده‌ایم که نسبت به طرح قبلی مناسب‌تر است.

وی افزود: طرح امروز که تفاهم نامه آن به امضا رسید مورد تأیید شهرداری و وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته و امیدواریم با اجرای بهتر در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آغاز به کار مرکز واکسیناسیون خودرویی اتوبوسرانی پایتخت

خلا دادستانی امور اداری در کشور احساس می شود/ پرداخت عوارض پس از تغییر کاربری تثبیت کننده ی امر خلاف است

وجود دکتر زاکانی با تحول عظیمی در شهرداری تهران همراه است/ مشکلات شهر در بلند مدت حل و فصل می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha