داماش دلیل نداشتن مجوز حرفه ای نمی تواند در رقابت های فصل آتی لیگ قهرمانان شرکت کند؟

داماش دلیل نداشتن مجوز حرفه ای نمی تواند در رقابت های فصل آتی لیگ قهرمانان شرکت کند؟

به گزارش سراج24، تیم فوتبال داماش گیلان با برتری مقابل حریفانی چون چوکا تالش، مقاومت تهران، ماشین سازی و سایپا به فینال فصل جاری رقابت های جام حذفی صعود کرد. 

دیگر فینالیست جام حذفی ۸ خرداد و در بازی تیم‌های سپاهان و پرسپولیس مشخص می‌شود تا گیلانی‌ها ۱۲ خرداد در ورزشگاه امام رضا (ع) به مصاف برنده این بازی بروند.

در روزهای اخیر شائبه ای مطرح شده است مبنی بر اینکه در صورت قهرمانی داماش، این تیم به دلیل نداشتن مجوز حرفه ای نمی تواند در رقابت های فصل آتی لیگ قهرمانان شرکت کند.

برای پیگیری این موضوع با سهیل مهدی، رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ گفتگو کردیم که او اظهار داشت: تاکنون فصل ارسال مدارک برای دریاف مجوز حرفه ای شروع نشده است و در حال حاضر نمی توان نسبت به این موضوع قضاوت کرد. باشگاه داماش گیلان پس از برگزاری فینال جام حذفی در صورت کسب قهرمانی این رقابت ها، تا اواخر شهریور و اوایل مهر زمان دارد و می تواند با برنامه ریزی مجوز حرفه ای دریافت کرده و در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند.

او ادامه داد: آئین نامه کمیته صدور مجوز حرفه ای تغییراتی داشته است که آن را به کنفدراسیون فوتبال آسیا تحویل داده و منتظر تائید AFC هستیم. قرار است در روزهای آتی مسئولان AFC به ما جواب بدهند و اگر این تغییرات آئین نامه ای را تائید کنند، ما هم بررسی هایمان را نسبت به صدور مجوز برای باشگاه ها آغاز می کنیم. 

مهدی تصریح کرد: نقل و انتقالات فصل آینده لیگ برتر از 15 خرداد آغاز می شود و ما هم از همان زمان از باشگاه ها می خواهیم مدارک خود را ارائه بدهند. 

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ درباره اینکه آیا AFC نسبت به حضور باشگاه داماش گیلان در لیگ قهرمانان آسیا به دلیل اینکه پیش از این باشگاهی به همین نام منحل شده است حساس نمی شود، بیان کرد: نه تنها AFC بلکه فیفا هم نسبت به تغییرات متوالی نام باشگاه داماش مانده بود. مشخص نبود نام این تیم داماش گیلانیان بوده یا داماش ایرانیان و داماش رشت.  البته اکنون کنفدراسیون فوتبال آسیا باشگاه داماش گیلان که به فینال جام حذفی صعود کرده مورد تائید قرار داده است. نه تنها داماش گیلان بلکه تیم هایی چون پرسپولیس به عنوان قهرمان لیگ برتر و تیم های سپاهان اصفهان، استقلال تهران و پدیده مشهد هم در صورت کسب سهمیه می توانند مدارک خود را برای کسب مجوز حرفه ای و حضور در لیگ قهرمانان تا اواخر شهریور در اختیار ما قرار بدهند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

درس داماش گیلان به فوتبال ایران

فینال جنجالی جام حذفی فوتبال؛ شب بی‌کفایتی مدیران ورزشی

پرسپولیس قهرمان جام حذفی فوتبال شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha