هزاران تن با برگزاری تظاهرات مقابل کاخ صدراعظم اتریش خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شدند

هزاران تن با برگزاری تظاهرات مقابل کاخ صدراعظم اتریش خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شدند

به گزارش سراج24، پس از برملا شدن رسوایی رئیس حزب آزادی و معاون صدراعظم اتریش هزاران تن از مردم شهر وین با برگزاری تظاهرات مقابل کاخ صدراعظم این کشور خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شدند.

هاینس کریستین اشتراخه، رهبر حزب آزادی و معاون صدراعظم اتریش ظهر امروز پس از برملا شدن ویدیویی از وی از مقامش استعفا کرد. این ویدیو که توسط نشریه اشپیگل و روزنامه زوددویچه سایتونگ به‌صورت مخفیانه درسال ۲۰۱۷ فیلمبرداری شده بود، نشان می‌دهد که اشتراخه به‌همراه یوهان گودنوس یکی از اعضای ارشد حزب راست افراطی آزادی با زنی در حال صحبت هستند که می‌گوید سرمایه‌گذار روسی است و می‌خواهد یکی از مهم‌ترین روزنامه مهم اتریش (کرونن سایتونگ) را بخرد و با خرید این روزنامه برای حزب راست گرای تبلیغات سیاسی خواهد کرد.

اشتراخه و یوهان گودنوس امروز در یک نشست مطبوعاتی غیرمنتظره، حضور در چنین نشستی را تایید کردند، اما می‌گویند که تحت تاثیر مشروبات الکلی بوده و مرتکب کار اشتباهی نشده‌اند.

یوهان گودنوس یکی از اعضای ارشد حزب راست افراطی آزادی و رییس فراکسیون این حزب در مجلس اتریش نیز از سمتش استعفا داد.

مطبوعات اتریش به نقل از منابع اگاه این کشور گزارش می‌دهند که هربرت کیکل، وزیر کشور اتریش و از دیگر اعضای ارشد حزب راست گرای آزادی نیز احتمالا سمت خود را از دست خواهد داد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

همراهی حوزه نشر با اعتراضات در آمریکا

حمله معترضان به ستاره ترامپ در هالیوود /تخریب ستاره ترامپ توسط مردم

۸۰ درصد آمریکایی‌ها ترامپ را باعث افزایش تنش‌ نژادی می‌دانند/ بایدن با ۷ درصد پیشتاز است

0 نظر

ارسال نظر

capcha