قطع حمایت مالی از یک جنبش مدافع حقوق مردم فلسطین در مجلس آلمان تصویب شد

قطع حمایت مالی از یک جنبش مدافع حقوق مردم فلسطین در مجلس آلمان تصویب شد

به گزارش سراج24،  بر راساس طرح مشترک احزاب آلمانی جنبش بی‌دی‌اس (بایکوت، نه به سرمایه گذاری و تحریم رژیم صهیونیستی)، ضد یهود اعلام شده است.

این جنبش که به عنوان نهادی عام المنفعه و رسمی در سراسر دنیا فعالیت می‌کند خواستار پایان اشغال کرانه باختری، بلندی‌های جولان و قدس شرقی از سوی صهیونیستها است.

اعضای این جنبش معتقدند باید حقوق برابری برای فلسطینیان ساکن سرزمین‌های اشغالی قائل شد و همه آوارگان فلسطینی باید به سرزمینشان برگردند.

جنبش بی‌دی‌اس کالا‌های ساخت رژیم صهیونیستی را تحریم کرده است. در پی تصویب این طرح در پارلمان آلمان رژیم صهیونیستی و روسای شورای مرکزی یهودیان و تشکیلات مشابه در آلمان از تصویب این طرح حمایت کردند.

برخی از نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی این طرح را مخالف آزادی بیان در غرب میدانند. ۶۰ تن از دانشمندان یهودی در نامه‌ای سرگشاده خواستار رد این طرح شدند. آنان معتقدند مصوبه مجلس آلمان باعث می‌شود تا راست‌گراترین دولت تل‌آویو بتواند هر نوع بحثی درباره حقوق فلسطینی‌ها و حمایت بین المللی از آنان را غیرمشروع کند.

در سال ۲۰۱۶ با فراخوان این جنبش در ۱۰۰ شهر مهم جهان تجمعات ضد نژادپرستی علیه صهیونیست‌ها برگزار شد. این گروه کالا‌های مصرفی ساخت اسرائیل و سرمایه گذاری در سرزمین‌های اشغالی و تجارت با این رژیم را تحریم کرده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| راه حل خشکاندن ریشه بحران منطقه یعنی اسرائیل چیست

فیلم| سالروز ترور سید عباس موسوی توسط اسرائیل

فیلم| کشوری به نام اسرائیل وجود ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha