ولی داداشی:

روحانی به چاه اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها افتاده و درباره‌ی حدود اختیاراتش فرافکنی می‌کند

روحانی به چاه اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها افتاده و درباره‌ی حدود اختیاراتش فرافکنی می‌کند

ولی داداشی عضو کمیسیون اصل نود و نماینده‌ی مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی اظهارات رئیس جمهور پیرامون اختیارات وی در تصمیم‌گیری‌ها گفت: آقای رئیس جمهور با اظهار نظر در رابطه با حدود اختیارات خود فرافکنی می‌کند. او پس از رهبر انقلاب شخص دوم مملکت و اولین شخصیت اجرایی کشور در قانون اساسی است. تمام اختیارات قانونی در دست اوست و همه‌ی وزارتخانه‌ها زیر نظر وی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: بودجه‌های سالانه و سیاست‌های اقتصادی کشور توسط رئیس جمهور تعیین می‌شود. اظهارات رئیس جمهور درباره‌ی اختیارات وی در حالی توسط او بیان شد که ظرفیت‌ها و قدرت عمل اجرایی زیادی براساس قانون دارد و این صحبت‌ها فرافکنی است. به نظر من مردم متوجه این فرافکنی‌ها هستند و فریب این گفته‌ها را نمی‌خورند.

نماینده مردم آستارا در مجلس با انتقاد از عملکرد دولت تاکید داشت: تیم آقای روحانی بیشتر به دنبال کارهای تبلیغاتی و رسانه‌ای است. در دوره‌ی قبلی ریاست جمهوری، آقای روحانی به عنوان رئیس این نهاد، همه‌ی مشکلات را به دولت قبل از خودش نسبت می‌داد. امروز مشکلاتی چون کاهش ارزش پول ملی، نوسانات قیمت ارز و مشکلات زیاد دیگری در جامعه وجود دارد که همگی ماحصل سیاست‌های غلط اقتصادی و بین‌المللی اوست. امروز که چندین سال از ریاست آقای روحانی بر دولت می‌گذرد مقصر کیست؟

عضو کمیسیون اصل نود مجلس بیان کرد: هر چه دلسوزان نظام به آقای روحانی گفتند که عاقبت برجام یک نافرجامی است هیچ توجهی نکرد و سیاست‌های خودش را در پیش گرفت. بسیاری از منتقدان آقای روحانی که از علافه‌مندان به وی هم بودند نصیحت‌های دلسوزانه‌ی خود را مطرح می‌کردند اما او وعده‌ی شعارهایی را داد که هیچ نتیجه‌ای نداشت و امروز که به چاه اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها افتاده است در رابطه با حدود اختیاراتش فرافکنی می‌کند.

وی ادامه داد: آقای روحانی باید در جایگاه خود باقی بماند و پاسخگوی وعده‌هایی که داد و عمل نکرد باشد. عده‌ای می‌گویند که آقای روحانی باید استعفا دهد. بنده با این موضوع مخالفم و معتقدم او باید در این سمت بماند و وعده‌های خود را عملی کند.

داداشی اظهار داشت: عده‌ای در تیم رئیس جمهور هستند که مشاوره‌های غلط به وی می‌دهند و برخی هم عامدانه این اقدام را انجام می‌دهند. نتیجه‌ی این مشاوره‌های اشتباه سیاست‌های غلط اقتصادی دولت است که تاکنون نتیجه‌ای دربرنداشته است. این اشتباهات نابخشودنی است و فرافکنی‌های رئیس جمهور در خصوص حدود اختیاراتش از سمت مردم پذیرفته نیست.

نماینده مردم آستارا خاطر نشان کرد: مردم شریف ما می‌دانند که این اظهار نظرها به چه نیتی بیان می‌شود. مردم ما در این روزها فشارهای سختی را تحمل می‌کنند و به خوبی متوجه قصد و نیت صحبت‌های مسئولان هستند و فقط به احترام خون شهدا و حرمت رهبر معظم انقلاب چیزی نمی‌گویند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

روحانی: انتخاب خلف صالح و جانشین بحق امام(ره) خواب آشفته و پیش‌بینی‌های دشمنان را فرو ریخت

مدرس خیابانی به عنوان سرپرست وزارت صمت منصوب شد

واکنش کاربران فضای مجازی به نامه گلایه‌آمیز وزیر بهداشت به حسن روحانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha