تفسیر دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان+فیلم و عکس

تفسیر دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان+فیلم و عکس

به گزارش سراج24، در دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان می‌خوانیم: «اللَّهُمَّ زَیِّنِّی فِیهِ بِالسِّتْرِ وَ الْعَفَافِ وَ اسْتُرْنِی فِیهِ بِلِبَاسِ الْقُنُوعِ وَ الْکَفَافِ وَ احْمِلْنِی فِیهِ عَلَى الْعَدْلِ وَ الْإِنْصَافِ وَ آمِنِّی فِیهِ مِنْ کُلِّ مَا أَخَافُ بِعِصْمَتِکَ یَا عِصْمَةَ الْخَائِفِینَ خدایا مرا در این ماه به پوشش و پاکدامنى بیاراى، و به لباس قناعت و اکتفا به اندازه حاجت بپوشان و بر عدالت و انصاف وادارم نما، و مرا در این ماه از هرچه مى ترسم ایمنى ده، به نگهدارى ات اى نگهدارنده هراسندگان.»

دعای روز دوازدهم ماه رمضان + فیلم و عکس نوشته

در تفسیر دعای روز دوازدهم ماه رمضان حجت الاسلام و المسلمین سید جلال موسویان کارشناس مذهبی و پژوهشگر دینی،گفت: یکی از دعا‌های زیبای ائمه معصومین (ع) در روز دوازدهم ماه مبارک رمضان این است که خدایا من را تزیین کن به لباس عفاف. انسان‌ها زینت ظاهری شان را خیلی مورد توجه قرار می‌دهند؛ مثلا لباس خوبی می‌پوشند، عطر خوبی می‌زنند و انگشتر و تسبیح خوبی استفاده می‌کنند. در روایات داریم که لباس تقوا بهترین پوشش است.

صوت دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان

 
 
 

وی افزود: یکی از زینت‌های زیبایی که خدا برای انسان قرار داده این است که زشتی هایش را بپوشاند و زیبایی هایش را جلوه دهد. زیبایی‌هایی که از درون انسان نشأت بگیرد. در دعای کمیل از امیر المومنین (ع) هم داریم که خدایا چقدر تو نام من را به خوبی در بین مردم ترویج دادی. یکی دیگر از زینت‌هایی که خدا برای انسان قرار داده عفت است. انسان باید لباس عفت داشته باشد. ائمه اطهار (ع) فرمودند که عفت مرد به حفظ چشم و عفت زن به حفظ حجابش است. در ادامه دعا باز مطالبه می‌کنیم که اهل قناعت باشیم. امیر المومنین (ع) می‌فرمایند، قناعت گنجی است که هیچ گاه تمام نمی‌شود.

تفسیر دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

باید‌ها و نباید‌های تفسیر امام (ره)

حقیقت غدیر نیازمند تفسیر و تبیین است

ترجمه «تفسیر نَسَفی» به چاپ سوم رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha