ترامپ قمپز در می‌کند!/او یک قمار باز است؛ نه جنگجو

ترامپ قمپز در می‌کند!/او یک قمار باز است؛ نه جنگجو

به گزارش سراج24، اگر کسی کوچک‌ترین آشنایی با وضعیت سیاست داخلی امریکا داشته باشد، می‌داند که ترامپ و امریکا به هیچ وجه در وضعیتی نیستند که آماده‌ی شروع یک جنگ جدید باشند. از یک سو زمزمه‌های طرح استیضاح ترامپ به گوش می‌رسد و از سوی دیگر آغاز کارزار انتخابات ریاست جمهوری 2020 امریکا، او را در وضعیت حساسی قرار داده است. ترامپ نتوانست رای اکثریت مردم امریکا را بدست بیاورد و صرفا به واسطه‌ی لابی‌های گسترده، اکثریت آرا الکترال را کسب کرد و رئیس جمهور شد.

ضربه‌های منفی ناشی از جنگ‌های امریکا در عراق و افغانستان بر افکار مردم تاثیر گذاشته و مواضع اخیر ترامپ در برابر ایران، او را به یک چهره‌ی جنگ طلب تبدیل کرده است. رقبای دموکرات ترامپ نیز بیکار ننشسته و در حال استفاده بهترین از فرصت بدست آمده هستند.

تولسی گَبرد نماینده‌ی حوزه انتخابیه دوم هاوائی از حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا که ۱۱ ژانویه ۲۰۱۹ اعلام کرد برای کسب نامزدی حزبش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ مبارزه خواهد کرد، در پیام توییتری دیگری نوشت: ترامپ در محاصره نو محافظه‌کاران جنگ‌طلبی است که از جنگ‌های تغییر رژیم در لیبی، عراق و سوریه حمایت می‌کنند... اکنون آنها خواستار ساقط شدن دولت‌های ونزوئلا و ایران هستند و نتیجه آن مشابه خواهد بود: هزاران تن می‌میرند، تریلیاردها صرف می‌شود و درد و رنج بیشتری به ارمغان می‌آید.

او در توییت دیگری با انتقاد از رویکرد رئیس‌جمهوری کشورش به مواضع یک نماینده زن مسلمان در کنگره نوشت: انتقاد ترامپ از ایلهان عمر ریاکاری محض است. ترامپ می‌گوید "ما هرگز ۱۱ سپتامبر را فراموش نمی‌کنیم!" خب این ترامپ است که همچون برادر بزرگ و حامی القاعده در سوریه رفتار می‌کند و آمریکا را به فاحشه‌ی بزرگترین حامی القاعده-سعودی‌ها- تبدیل کرده است.

این سیاستمدار 38 ساله‌ی دموکرات در جای دیگر می‌گوید: چنانچه هزینه‌های نظامی قطع شود، این بدین معناست که می‌توان آن پول را در جای دیگری هزینه و سرمایه‌گذاری کرد و زیرساخت، آموزش و بهداشت و درمان را ارتقا داد. چرا آنقدر ما درباره هزینه جنگ صحبت می‌کنیم؟ چون تا زمانی که این هزینه جنگ مورد رسیدگی قرار نگیرد و تا زمانی که اولویت‌هایمان را در کشور تغییر ندهیم، آنچه را که برای رسیدن به نیازهایمان لازم داریم به دست نخواهیم آورد. ما چنین منابعی برای سرمایه‌گذاری، بدین شکل در آینده خودمان، نداریم.

افزایش بدهی‌های امریکا و اثرات منفی اقتصادی بر مردم امریکا، افکار عمومی را به سمت نامزدهای انتخاباتی‌ای می‌برد که تفکرات جنگ طلبانه ندارند. با وجود جنین شرایطی بعید به نظر می‌رسد که ترامپ دست به قماری بزرگ بزند و دولتش را در جنگی که انتهایی ندارد گرفتار کند. در صورت وقوع جنگ نیابتی نیز یقینا عربستان سعودی حریف ایران نمی‌شود و امریکا به منظور حفظ امنیت اسرائیل مجبور به وارد شدن در این جنگ است.

پس ترامپ هرگز چه به صورت مستقیم و چه به صورت نیابتی وارد جنگ با ایران نخواهد شد.

از سوی دیگر حمله‌ی 7 پهپاد جنبش انصار الله به ایستگاه پمپاژ نفت عربستان در نزدیکی منطقه ینبع پیام واضحی برای سعودی بود که بدانند حتی نیروهای یمنی با دست خالی نیز می‌توانند ضربات سنگینی به تنها دارایی‌های آن‌ها یعنی سیستم صادرات نفت وارد کنند. چه برسد به روزی که ایران به عنوان یک ابر قدرت موشکی و پهپادی بخواهد طرف جنگ عربستان قرار بگیرد!

پیش از این نیز سردار سلامی در سال 95 گفته بود: ظرفیت محو و فروپاشی رژیم‌صهیونیستی بیش از هر زمان دیگری فراهم شده است. امروز بیش از یکصد هزار موشک از لبنان آماده پرواز هستند تا هر وقت دیده شود که صهیونیست‌ها براساس برآوردهای غلط به دنبال تکرار اشتباهات خود هستند، این موشک‌ها با شلیک فضا را پیموده و بر سر رژیم صهیونیستی فرود خواهند آمد و تحولات جدیدی را فراهم خواهد ساخت.

مرور چنین مواردی وقوع امکان جنگ را دور از انتظار می‌کند. با این حال عده‌ای از رسانه‌های داخلی همچنان سعی در القای امکان وقوع جنگ دارند چرا که بقای این جریان ذیل سایه‌ی دشمن هراسی است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| سیاست خارجی ترامپ نامعقول و متناقض است

اگر ایران پاسخ آمریکا را ندهد و یا ضعیف باشد، قدم بعدی آمریکا جنگ جدی‌تر علیه ایران خواهد بود

میلیون‌ها جوان در جهان اسلام انتقام خواهند گرفت/ آمریکایی‌ها منتظر انتقام سخت در سراسر دنیا باشند

0 نظر

ارسال نظر

capcha