سردار رسول سنایی راد:

آمریکا با ایجاد ترس و سایه‌ی جنگ سعی دارد ایران را وارد مذاکره‌ی یک‌جانبه کند/ مطبوعات با تیترهای هیجانی بهانه دست دشمن ندهند

آمریکا با ایجاد ترس و سایه‌ی جنگ سعی دارد ایران را وارد مذاکره‌ی یک‌جانبه کند/ مطبوعات با تیترهای هیجانی بهانه دست دشمن ندهند

سردار رسول سنایی راد مسئول سیاسی دفتر عقیدتی فرمانده کل قوا در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی احتمال رویارویی نظامی ایران و آمریکا گفت: آمریکایی‌ها شرایط ورود به جنگ با ایران را ندارند. آن‌ها در تجربه‌ای که در این سال‌ها کسب کرده‌اند می‌دانند این جنگ برای آن‌ها نتیجه‌ی مثبتی نخواهد داشت و بنابر همین موضوع وارد جنگی که نتیجه‌ی آن را منفی بدانند نخواهند شد. آن‌ها جنگ با ایران را تضمین‌شده نمی‌دانند.

وی افزود: اخیرا رئیس جمهور آمریکا شماره‌ی تماس مستقیم خود را در اختیار سفارت سوئیس قرار داده تا از طرف ما تماسی با آن‌ها گرفته شود. همین رفتار نشان می‌دهد آن‌ها هدف دیگری دارند که ضمن آن سعی دارند با جابه‌جای‌های بزرگ نظامی آمریکا را در حال ورود به جنگ با ایران نشان دهد. بیشتر این اقدامات توسط جان بولتون مطرح می‌شود و ترامپ هم در اظهاراتی نمایشی ادعا دارد ترمز بولتون به دست اوست.

مسئول سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا بیان داشت: وقوع هرگونه جنگ در این منطقه با افزایش بی‌سابقه‌ی قیمت نفت همراه خواهد بود که اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها از وقوع این اتفاق هراسان هستند. هدف آمریکا واداشتن ایران به عقب‌نشینی از مواضع خود و وارد کردن به یک مذاکره‌ی یک‌جانبه است که برای پیشبرد این هدف از سایه‌ی جنگ و ایجاد ترس استفاده می‌کنند.

وی در خصوص عوامل ایجاد حادثه در بندر فجیره در یک مقطع حساس اظهار داشت: هنوز مقصر این حادثه مشخص نیست و فرضیه‌های زیادی پشت این اتفاق وجود دارد. نباید فراموش کرد که امارات و عربستان سعی در ایجاد تنش بین ایران و آمریکا دارند و از طرفی چون خودشان دچار مشکلات داخلی هستند در تلاش هستند تا این مشکلات را به خارج از مرزهای خودشان بکشانند.

مسئول سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده کل قوا در این رابطه تصریح کرد: عربستان در هفته‌ی گذشته به شرق مرزهایش لشکرکشی کرد و با شیعیان آن منطقه درگیری‌های نظامی داشت. این موضوع نکته‌ی مهمی است و یکی از فرضیه‌ها می‌تواند این باشد که آن‌ها قصد دارند با آتش‌افروزی در اختلافات ایران و آمریکا از مشکلات خود فرار کنند و بر حوادث داخلی خود سرپوش بگذارند.

وی ادادمه داد: مقامات امارات تاکنون اطلاعات دقیقی از این حادثه منتشر نکرده‌اند و جزئیات این حادثه هم‌چنان پنهان است. البته نباید از این موضوع غافل شد که اسرائیل هم به عنوان رژیمی که به دنبال فتنه‌گری بین ایران و سایر کشورهای عربی است، می‌تواند در وقوع این حادثه شریک باشد. آن‌ها همیشه به دنبال درگیر کردن دولت‌ها در جهان اسلام بوده و هستند.

سردار سنایی راد با انتقاد از عملکرد برخی رسانه‌ها در نشر خبر حوادث فجیره تاکید کرد: مسائل مربوط به امنیت ملی باید با حساسیت خاصی در رسانه‌ها منتشر شود و نباید با انتخاب تیترهای هیجانی انگشت اتهام دشمنان را به سمت خودمان هدایت کرد. پایبندی به حفظ امنیت ملی باید یک رکن در رسانه‌ها و روزنامه‌ها باشد و نباید با نشر متن‌های احساسی در رسانه‌ها و مطبوعات بهانه دست دشمن داد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

امروز انسجام خوبی در سطح حاکمیت وجود دارد/بابت چنین رئیس قوه قضائیه‌ای باید به نظام تبریک گفت

رئیس‌جمهور: باید اعتماد آسیب‌دیده مردم را اصلاح کنیم

عکس نوشت/ چرا رسانه معاند این خبر را منتشر کرده است؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha