تغییر و تحولات در فدراسیون کشتی ادامه دارد؟

تغییر و تحولات در فدراسیون کشتی ادامه دارد؟

به گزارش سراج24، پس از استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی، حمید بنی تمیم نایب رئیس وقت با رأی مجمع به عنوان سرپرست موقت انتخاب شد تا مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون را برگزار کند، اما به یکباره وزارت ورزش جوانان در تصمیمی جدید اعلام کرد سرپرستان فدراسیون‌ها حق حضور در انتخابات را ندارند و همین امر موجب کنار گذاشتن بنی تمیم نامزد ریاست فدراسیون کشتی از سرپرستی فدراسیون شد.

بهروز نعمتی طی حکمی از سوی وزیر ورزش به عنوان سرپرست جدید فدراسیون کشتی منصوب شد تا در ظاهر هر چه سریعتر انتخابات ریاست فدراسیون کشتی را برگزار کند.

به نظر می‌رسید با توجه به مشغله‌های فراوان نعمتی به عنوان نماینده مردم تهران در مجلس شواری اسلامی، سخنگوی هیئت رئیسه و حضور وی در وزارت نفت، او عزمی جزم برای برگزاری انتخابات داشته باشد، هر چند سرپرست فدراسیون در تمامی مصاحبه‌ها و دیدار هایش نیز با قاطعیت اعلام کرده همه هدفش برگزاری انتخابات به نحو شایسته است، اما تغییر و تحولات و عزل و نصب‌هایی که در فدراسیون کشتی در حال انجام است، نشان می‌دهد وی در ابتدا ماموریت دیگری دارد و بعد از آن شاید به انتخابات فکر کند.

طبق صحبت‌های مطرح شده سرپرست جدید فدراسیون نهایت ۴ تا ۶ ماه می‌تواند این مسئولیت را بر عهده داشته باشد البته اگر مشمول قانون دو شغله‌ها نباشد؛ هر چند در ابتدا این طور به نظر می‌رسید که وزارت ورزش تا ۲ ماه آینده تکلیف انتخابات را مشخص خواهد کرد، اما شواهد چیز دیگری را نشان می‌دهد. در هر حال چه بهروز نعمتی ۲ ماه و چه ۶ ماه سرپرست فدراسیون باشد این تغییر و تحولات جهت دار و با برنامه به نظر می‌رسد و شائبه مهندسی شدن انتخابات به سمت یک نامزد خاص را تداعی می‌کند، موضوعی که وزارت ورزش به دلیل ایجاد نشدن مسائل اینچنینی، بنی تمیم را از سرپرستی فدراسیون کشتی کنار گذاشت و اکنون به سود طیفی خاص شرایط را مهیا می کند.

به هر صورت امیدواریم در آستانه رقابت‌های جهانی و گزینشی المپیک شرایط به گونه‌ای پیش رود که ورزش اول کشور متضرر نشود و وزارت ورزش و جوانان در روز های آتی شرایط را ارزیابی کند مبادا انگ مهندسی شدن انتخابات کشتی به واقعیت تبدیل شود.

تحولات ناگهانی در فدراسیون کشتی می تواند ورزش اول ایران  را دچار شوک کند و در روزهایی که ورزشکاران برای کسب سهمیه المپیک تلاش می کنند این اتفاق برای ورزش مبارک نخواهد بود، چرا که پیش از این هم وزیر ورزش و جوانان در مورد عملکردش نقدهایی وارد بوده است و بارها تا آستانه استیضاح پیش رفته است. 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مدافع باشگاه ماشین سازی تبریز پرسپولیسی می‌شود

ادعای رسانه‌های اروپایی نسبت به سرمربی آینده تیم فوتبال پرسپولیس

یحیی سکوت خود را شکست

0 نظر

ارسال نظر

capcha