ماجرای معروف‌ترین دندان‌های مصنوعی جهان در دهان جرج واشنگتن و!+عکس

ماجرای   معروف‌ترین دندان‌های مصنوعی جهان در دهان جرج واشنگتن و!+عکس

به گزارش سراج24، جرج واشنگتن نخستین رئیس جمهور ایالات متحده و از مشهورترین چهره‌های سیاسی جهان با دندان مصنوعی‌های مشهور خود توجه بسیاری از افراد را در طول تاریخ به سمت خود کشانده و حتی باعث شده شایعات متعددی در مورد دندان هایش مطرح شود.

شاید بیراه نباشد اگر بگوییم خود جرج واشنگتن در مطرح شدن شایعات متعدد در مورد وضعیت دندانهایش مقصر بوده است. جرج واشنگتن در طول تاریح بار‌ها در مورد دندان‌های خود ابراز ناامیدی و ناراحتی کرده و حتی در نامه نگاری‌های خود به کیفیت پایین دندان هایش اشاره کرده است.

به نظر می‌رسد دندان‌های جرج واشنگتن با کوچک‌ترین اشاره‌ای میشکسته یا لق می‌شده است. برخی از پژوهشگران امروزی معتقدند که جرج واشنگتن به مشکل التهاب شدید لثه یا بیماری‌های مزمن در استخوان فکر مبتلا بوده که در زمان زندگی وی چندان شناخته شده یا قابل درمان نبوده است.

به هر حا ماجرا هر چه که بود، جرج واشنگتن چاره‌ای نداشته به جز استفاده از پروتز یا دندان‌های مصنوعی. اما حواشی از همین جا شروعمی شود چرا که بسیاری معتقدند جرج واشنگتن از دندان‌های چوبی استفاده می‌کرده است. این شایعه به شکلی جدی مطرح می‌شد و حتی در برخی کتاب‌ها نیز به آن پرداخته می‌شد، اما این یک اشتباه و شایعه بزرگ بوده و دندان‌های جرج واشنگتن متشکل از موادی غیر از چوب بوده.

شاید یکی از عجیب‌ترین مواردی که جای دندان‌های واقعی جرج واشنگتن را گرفته است دندان‌های انسانی گرفته شده از بردگان باشد، سرب، طلا، برنج، استخوان و دندان‌های حیوانات نیز از دیگر مواردی است که کمک کرد جرج واشنگتن بتواند باز هم با خیال راحت بخندد و صحبت کند.

جورج واشنگتن، تقریبا در تمام سال‌های زندگی خود از مشکلات دندانپزشکی رنج می‌برد. او به طور منظم در مورد نامه‌های دندانپزشکی خود به دندانپزشک‌ها در خاطرات خود نوشته است. نخستین دندان او در سن ۲۴ سالگی کشیده شد و در سن ۵۷ سالگی تقریبا هیچ دندانی نداشت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

تابلو// حاضری تبعه کدوم کشور بشی؟+فیلم

واکنش کاربران به سوتی نجومی دونالد ترامپ +تصاویر

ادعای جدیددونالد ترامپ در عرصه علم نجوم؛ کره ماه بخشی از مریخ است!

0 نظر

ارسال نظر

capcha