برجامیان از دعوت ترامپ ذوق زده شدند

برجامیان از دعوت ترامپ ذوق زده شدند

به گزارش سراج24؛ در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری بود که حسن روحانی بارها از شیوه‌ی رفتاری جریان مقابل انتقاد کرد. حسن روحانی با اشاره به رویکرد جریان انقلابی نسبت به مقاومت در برابر زیاده ‌خواهی‌های غرب، این نوع از دیپلماسی را متاثر از تندروی جریان انقلابی می‌دانست که در نهایت منجر به تحریم بیشتر و جنگ می‌شد.

حال پس از گذشت 6 سال از استقرار دولت روحانی و برجام، نه‌ تنها سایه‌ی جنگ از سر ایران برداشته نشد؛ بلکه سطح تهدیدات امنیتی به بالاترین میزان ممکن از زمان پایان جنگ تحمیلی رسیده است. در زمینه‌ی رفع تحریم‌ها نیز دولت به دستاورد قابل توجهی دست پیدا نکرد و در همان حد وعده‌های انتخاباتی باقی ماند.

شعار جذاب روحانی هم که در آن گفته بود "هم چرخ هسته‌ای بچرخد و هم چرخ اقتصاد" به تعامل با غرب حواله داده شد که آن هم با بدعهدی‌های غرب دچار بحران شد. در آن زمان دستگاه رسانه‌ای حامی دولت افکار عمومی را به سمت دوگانه‌ی جنگ یا برجام هدایت کردند. حال پس از اثبات بدعهدی غرب و شکست برجام، غربگرایان در موضع استیصال قرار گرفته و قصد دارند با ایجاد یک دوگانه‌ی دیگر آخرین تلاش برای بقای خود در قدرت را انجام بدهند.

دوگانه‌ی بعدی جنگ و صلح(زانو زدن در برابر امریکاست). چرا که در دوگانه‎ی قبلی قبح و تابوی مذاکره در برابر امریکا شکسته شد و دراین مرحله قرار است حکومت، تحت فشار افکار عمومی پای میز مذاکره بنشید. در این میان نقش پیاده نظام رسانه‌ای دشمن در داخل به وضوح مشاهده می‌شود.

جریان رسانه‌ای حامی مذاکرات از یک سو و دولت نیز با سوءمدیریت‌های اقتصادی از سوی دیگر درحال بوجود آمدن شرایطی هستند که مردم تصور کنند یا باید به استقبال جنگ برویم یا برای رهایی از این اوضاع در برابر غرب زانو بزنیم.

به هر تقدیر در خوشبینانه‌ترین حالت رفتارهای جریان حامی مذاکرات(به هر قیمتی حتی زانو زدن در برابر غرب)؛ یا از سر ترس از دشمن است یا از سر وادادگی و سرسپردگی به دشمن. در هر دوحالت این نوع تقابل با دشمن منجر به گستاخی آن می‌شود. متاسفانه قرار نیست این جریان از بدعهدی متعدد غرب درس عبرت بگیرد و همچنان با ذوق زدگی تمام در آرزوی مذاکره‌ی حقارت آمیز رئیس جمهور ایران با ترامپ هستند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اهمیت قرارداد استراتژیک نظامی تهران و بغداد / ایران چه تسلیحاتی به عراق صادر می‌کند؟

گلایه آیت‌الله سعیدی از تلاش برخی مسؤولان برای مذاکره با دشمن

هزینه سازش از هزینه مقاومت بیشتر است

0 نظر

ارسال نظر

capcha