هفته نامه «صدا» آرایش جنگی به خود گرفت+عکس

هفته نامه «صدا» آرایش جنگی به خود گرفت+عکس

به گزارش سراج24، «عبدالمطهر محمدخانی» فعال رسانه‌ای با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامی خود، با انتقاد شدید از همنوایی نشریه «صدا» متعلق به اصلاح‌طلبان با دشمنان در پروژه جنگ هراسی، نوشت:

‌صفحه اول هفته‌نامه صدا. با یک تصویر لانگ شات از یک دریای آزاد که در دور دست آن یک ناو هواپیمابر و چندین ناوچه نظامی بر روی آب، در حالی که آسمان بالای سرشان هم با انواع هواپیماهای جنگنده پر شده، به سمت دوربین(شما، یا در واقع ملت ایران) در حال حرکتند.‌

گویی همین چند ساعت دیگر قرار است این لشگر اعداء به ما برسند و همه هست و نیست ما را به آتش بکشند. تصویر فقط یک مارش نظامی کم دارد که آن هم به خاطر محدودیت نشریه کاغذی است.

‌شبیه فیلم‌های هالیوودی وقتی ارتش ایالات متحده را در چشم مخاطب پر هیبت و پر ساز و برگ تصویر می‌کنند. شبیه نبرد نرماندی در فیلم نجات سرباز رایان یا حمله نیروی دریایی آمریکا به اوکیناوا در فیلم سه تیغ هکسا. همان‌قدر پرصلابت و باشکوه اما در قالب عکس.

وسط تصویر هم با قلم درشت نوشته شده دوراهی جنگ و صلح کلمه جنگ را هم قرمز نوشته‌اند تا مبادا از حداکثر میزان اثرگذاری و وحشت آفرینی بر مخاطب ایرانی غفلتی صورت گرفته باشد.

زیر آن تیتر بزرگ هم از «تلاش میانه‌روها برای نجات ایران» نوشته‌اند. نجات از جنگ با استفاده از مذاکره. پیام‌ها اینقدر شفاف و صریح است که جای هیچ ابهامی باقی نمی‌گذارد.

این صفحه در تاریخ مطبوعات ایران و بلکه به عنوان یکی از نشانه‌ها در تاریخ سیاسی این دهه خواهد ماند. اینکه چطور در اوج جنگ سیاسی، اقتصادی و رسانه‌ای آمریکا علیه ملت ایران، یک نشریه ایرانی عملیات رسانه‌ای دشمن را در داخل تکمیل می‌کند. جنگی که حتی جناب روحانی، رئیس‌جمهور به قول این نشریه، میانه‌روی کشورمان هم به آن تصریح کرده است.

منتقدان پرزیدنت ترامپ در آمریکا می‌گویند او در قبال ایران نه توان آغاز جنگ دارد و نه تمایلی به آن. اما از تاکتیک همیشگی خود یعنی حداکثری کردن تهدیدات برای کشاندن طرف مقابل به میز مذاکره و دریافت بیشترین امتیازات استفاده می‌کند. هرچه وحشت بیشتر، امتیاز بیشتر. مهمترین ابزار این تاکتیک هم جنگ روانی با استفاده از رسانه‌هاست. بیشتر از این چه می‌توان گفت؟

راستی به دو تیتر دیگر همین صفحه، کمی پایین‌تر از تصویر آن ناو آمریکایی دقت کنید: «بستن تنگه هرمز منجر به جنگی گسترده می‌شود» و «راه‌های تعامل تهران-واشنگتن باید در سطوح عالی گشوده شود». این آخری که از بیخ یادداشت یک آمریکایی است! مشاور جو بایدن کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا.

چه می‌توان گفت غیر از این جمله که: هفته‌نامه صدا، ارگان رسمی کاخ سفید، به صاحب‌امتیازی دونالد ترامپ و مدیرمسئولی جان بولتون منتشر شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جبهه تحت حمایت آمریکا در حال نزول و فروپاشی است

مرحله جدیدی از اقدامات اطلاعاتی علیه ائتلاف سعودی آغاز می‌شود

تاریخ برای «صدام جدید» در حال تکرار شدن است

0 نظر

ارسال نظر

capcha