احتمال دارد سرمربی تیم ملی فوتبال امروز معرفی شود

احتمال دارد سرمربی تیم ملی فوتبال امروز معرفی شود

به گزارش سراج24، پس از جدایی کارلوس کی روش پرتغالی از تیم ملی فوتبال ایران، مهدی تاج و همکارانش در تلاش هستند تا سرمربی تیم ملی را انتخاب کنند. در روز‌ها و حتی ماه‌های گذشته، گزینه‌های زیادی برای حضور روی نیمکت یوز‌های ایرانی (لقب تیم ملی فوتبال ایران) مطرح شده بود که فدراسیون فوتبال نامی را تایید نکرد.

تیم ملی برای حضور پرقدرت در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، ۲ بازی تدارکاتی در فیفادی بعدی (روز بازی‌های ملی) دارد. یاران مسعود شجاعی ابتدا در ورزشگاه آزادی به مصاف سوریه می‌روند و سپس با کره جنوبی دیدار می‌کنند که به طور قطع سرمربی اروپایی در این ۲ بازی روی نیمکت خواهد نشست.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال که مستقیم درحال مذاکره با سرمربی آینده تیم ملی است، ۱۷ اردیبشهت در گفتگویی بیان کرد: امیدوارم سرمربی جدید تیم ملی ظرف ۲ الی سه روز آینده به ایران آمده و معرفی شود. اگر این سرمربی ظرف ۲ - سه روز آینده معرفی شود، یک برند برای کشور شده و نشان می‌دهد که تحریم‌ها هیچ تاثیری نداشته و دنیا می‌خواهد با ایران مراوده داشته باشد.

البته پس از صحبت‌های تاج، ویکیپدیا اعلام کرد، مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی ایران شد که پس از چند ساعت این تغییر را برداشت تا همچنان گمانه زنی‌ها برای انتخاب سرمربی تیم ملی وجود داشته باشد.

نام مارک ویلموتس بلژیکی، هروه رنار سرمربی مراکش، دیک ادووکات، سرمربی سابق تیم ملی هلند، لورن بلان، سرمربی سابق تیم ملی فرانسه و پاری سن ژرمن، الکس نوری، سرمربی سابق وردربرمن و... به عنوان گزینه‌های اصلی فدراسیون شنیده می‌شد که امور بین الملل فدراسیون فوتبال در تاریخ ۱۷ اردیبهشت بیان کرد: نام‌هایی که به عنوان گزینه جدید سرمربی تیم ملی این روز‌ها در رسانه‌ها مطرح می‌شود، صحت ندارد. فدراسیون فوتبال در حال گمانه زنی و مذاکره با چند گزینه است. مطمئنا گزینه نهایی از طریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال اطلاع رسانی خواهد شد.

درحالیکه همگان منتظر بودند تا امروز (جمعه) سرمربی تیم ملی انتخاب شود، اما تاج روز گذشته در حاشیه مجمع انتخاباتی ریاست هیئت فوتبال خراسان رضوی درباره آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی بیان کرد: با توجه به اینکه همه از جمله خودمان نگران تیم ملی هستند گمانه زنی‌های زیادی درباره آن انجام می‌شود و همه حق دارند نگران تیم ملی کشورمان باشند. ما هم به دلیل نگرانی مان می‌خواهیم برنامه ریزی مدون، خوب و عالی انجام بدهیم.

او افزود: سعی می‌کنیم انتخاب سرمربی تیم ملی به فیفادی نرسد و بتوانیم این کار را تا پیش از اتمام لیگ انجام بدهیم تا سرمربی جدید بتواند لیگ را هم از نزدیک مدنظر قرار بدهد.

حال باید دید سرمربی تیم ملی فوتبال ایران امروز انتخاب خواهد شد تا بازی های هفته بیست و نهم لیگ برتر را تماشا کند یا خیر.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

درس داماش گیلان به فوتبال ایران

مراسم معارفه سرمربی بلژیکی تیم ملی فوتبال ایران برگزار شد

شکوری: رئیس فدراسیون فوتبال اخبار بیشتری از جزئیات قرارداد با مارک ویلموتس را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد داد

0 نظر

ارسال نظر

capcha