ترور رونالد ریگان را از زاویه ای کاملا متفاوت+تصویر

به گزارش سراج24، اگر در مورد رونالد ریگان از شما بپرسیم احتمالا فورا پاسخ می‌دهید چهلمین رئیس جمهور ایالات متحده که پیش از ورود به عرصه سیاست، بازیگر بود. البته شاید از ترور رونالد ریگان نیز اطلاعاتی داشته باشبد، اما قرار است یک بخش کمتر شنیده شده در مورد ترور رونالد ریگان را نیز بدانید.

رونالد ریگان از حزب جمهوریخواه، یکی از سرشناس‌ترین رئیس جمهور‌های ایالات متحده است که وقایع مهمی را نیز در کارنامه سیاسی خود ثبت کرده است.

یکی از مهمترین اتفاقتی که در طول ریاست جمهوری ریگانن رخ داد، ترور نافرجام علیه او در تاریخ ۳۰ مارس ۱۹۸۱ است. اما پیش از پرداختن به این ماجرا اجازه دهید، لحظه‌ای مکث کنیم و به حدود ۴ دهه قبل برگردیم؛ کودکی را تصور کنید که در خانه نشسته و مشغول تماشای فیلم و سریال‌های مهیج است. یکی از سریال‌های محبوب این کودک سریال پلیسی و امنیتی است که "رمز سرویس امنیتی" نام دارد و یک جوان ۱۹ ساله در آن بازی می‌کند.

این بازیگر کمتر شناخته شده است، اما محتوای سریال باعث می‌شود کودک ماجرای ما عاشق مشاغل امنیتی و پلیسی شود. باز هم به ۳۰ مارس ۱۹۸۱ برمی گردیم. در جریان این ترور، جری پری یکی از ماموران شجاع سرویس امنیتی نقشی موثر در حفظ جان ریگان ایفا کرد. او به لیموزین‌های حفاظت اطلاع داد به جای واکنش نرمال همیشگی یعنی عقب نشینی به سمت کاخ سفید به سرعت رئیس جمهور را که خونریزی داشت به بیمارستان جورج واشنگتن ببرند.

شاید این تصمیم ساده به نظر برسد، اما یک تصمیم سریع و مهم بود که به گفته پزشکان جان رونالد ریگان را نجات داد. این محافظ باهوش همان پسربچه شیفته سریال‌های امنیتی است و رونالد ریگان نیز همان بازیگر ۱۹ ساله و جویای نام. درواقع بازیگر قصه ما با ترک بازیگری جذب دنیای سیاست شد و پسربچه ماجرا نیز به حدی شیفته بازی او شد که وارد دنیای حفاظت و اطلاعات شد و تبدیل به محافظ مردی شد که زمانی بازی او را ستایش می‌کرد.

این داستان یکی از جالب‌ترین و عجیب‌ترین ماجرا‌های ترور در جهان مجسوب می‌شود. شاید اگر رونالد ریگان این سریال را بازی نمی‌کرد، اکنون زنده نبود.