اولین اثر هنری فضا گم شد!

اولین اثر هنری فضا گم شد!

به گزارش سراج24، یک اثر هنری که با هزینه ۱.۱ میلیون پوند ساخته شده و همراه ماهواره‌ای به فضا ارسال شده بود، گم شد. کارشناسان علت گم شدن این اثر هنری را تعطیلی ۶ هفته‌ای دولت آمریکا و قطع ارتباط با ماهواره حامل آن اعلام کرده‌اند.

اطلاعاتی که در دسترس است نشان می‌دهد اوایل ماه دسامبر موشک فالکون ۹ شرکت فضایی اسپیس ایکس تعدادی ماهواره و یک اثر هنری به نام Reflector Orbital به فضا فرستاد. طراح این اثر هنری یک هنرمند آمریکایی به نام «Trevor Paglen» است؛ این اثر هنری طوری طراحی شده بود تا پس از خارج شدن از ماهواره حامل آن، به شکل یک بالن الماس شکل باز شود و نور خورشید را به زمین منعکس کند.

هدف از طراحی این اثر مشاهده این انعکاس با چشم غیر مسلح بود؛ این اثر هنری ۱.۱ میلیون پوند قیمت داشت و طراح آن در سال ۲۰۱۵ با موزه هنر نوادا همکاری کرد تا Reflector Orbital به سرانجام برسد.

۱۸ روز پس از آنکه «Orbital Reflector» به مدار زمین ارسال شد، دولت دونالد ترامپ طولانی‌ترین تعطیلی دولت در تاریخ این کشور را آغاز کرد و در نتیجه این تعطیلات ارتباط با ماهواره قطع شد و دانشمندان در باز کردن بالن این اثر هنری ناکام ماندند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

شایعه‌های خطرناک شبکه‌های مجازی پیرامون کرونا را باور نکنیم

فیلم کامل اولین سمینار بانکداری باز

برگزاری سمینار تخصصی بانکداری باز در تهران

0 نظر

ارسال نظر

capcha