راهبرد ایجاد هراس با شبح جنگ بخشی از عملیات روانی امریکا است

 راهبرد ایجاد هراس با شبح جنگ  بخشی از عملیات روانی امریکا است

به گزارش سراج24، « غیرت‌سوزی در پژواک راهبرد جنگ‌هراسی دشمن » عنوان یادداشت در روزنامه جوان به قلم رسول سنایی‌راد است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

در روند تشدید فشار علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی امریکا که با جنگ روانی پرشدت آمیخته است و هدف نیز ایجاد رعب و هراس و درهم شکستن اراده ملت شریف ایران اسلامی است، متأسفانه برخی عناصر و جریانات مرموز یا مرعوب داخلی نیز به‌دنبال القای جنگ قریب‌الوقوع هستند که نوعی همسویی و کمک به جنگ روانی دشمن محسوب می‌شود.
سابقه استفاده امریکا از قدرت نظامی برای حل مسائل خود با دیگر کشور‌ها و حضور چهره‌های خشن و افراطی مثل جان بولتون و پمپئو در تیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور امریکا ازجمله نشانگان و دلایل مورد ادعا برای چنین القایی به‌حساب می‌آید که با تکیه بر اخبار برخی تحرکات و جابه‌جایی‌های نظامی امریکا در منطقه تقویت می‌شود. برای مثال، استقرار ناو یو‌اس‌اس ابراهام لینکلن و یک گروه از بمب‌افکن‌های امریکایی زیرنظر فرماندهی مرکزی (سنتکام) در منطقه که به ادعای جان بولتون هدف از آن، مقابله با هرگونه آمادگی احتمالی ایران برای حمله به نیرو‌های امریکایی در منطقه عنوان شده و همچنین دیدار‌های مکرر ژنرال مکنزی، فرمانده تروریست‌های امریکایی (سنتکام) با برخی مقامات سیاسی و نظامی کشور‌های منطقه در زمره این نشانگان ذکر می‌شود.
حال آنکه اصحاب این ادعا تحلیل خود را از پله دوم شروع کرده و گویا فراموش کرده‌اند که اتفاقاً آنچه امریکایی‌ها را می‌تواند در روند ظالمانه تشدید فشار‌ها علیه کشورمان به توفیق نزدیک کند، اثرگذاری بعد روانی این فشار‌ها است و یکی از شعار‌های ترامپ در رقابت‌های انتخاباتی او بی‌فایده دانستن لشکرکشی‌های امریکا و ورود به جنگ در منطقه غرب آسیا بوده است؛ بنابراین وقتی حمله امریکا به دو کشور ضعیف منطقه یعنی عراق و افغانستان و حضور در سوریه برای کاخ سفید تنها هزینه ۷ هزار میلیاردی و درهم شکستن ابهت نظامی را به‌دنبال داشته است.
این موضوع فرصتی برای تلاش به منظور ارعاب ایرانی‌ها است نه چیز بیشتر.
روزنامه گاردین نیز با توجه به پیامد تحریک آمیز ادعای جان بولتون و نیاز به خنثی‌سازی آن، نوشت: گردش ناو‌های جنگی هواپیمابر و هواپیما‌های بمب‌افکن در خاورمیانه روالی عادی است.
شهرت جان بولتون به ادعا‌های پوچ و فقدان درک سیاسی – نظامی عمیق که چندی قبل حتی ترامپ را وادار ساخت تا بگوید، اگر کار دست او بود، الان امریکا در چند جا وارد آتش جنگ شده بود.
از این رو جان بولتون گویا فراموش کرده بود که اعزام این نیرو‌ها از سوی نیروی دریایی امریکا، حدود یک ماه قبل اعلام شده بود لذا ادعای او تهدیدی توخالی محسوب می‌شود.
آسیب‌پذیری شدید نیرو‌های تروریستی امریکا در منطقه (سنتکام) که تحرکات ژنرال مکنزی را باید نوعی واکنش نسبت به اشتباه تاریخی ترامپ در قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی و در راستای جبران تشدید فشار روانی و ترس این نیرو‌ها از هرگونه درگیری ناخواسته تحلیل نمود.
آخر اینکه حتی اگر امریکایی‌ها، کابوس شکست‌های بزرگ در ویتنام، سومالی و هزینه‌های سنگین و بی نتیجه در لشکرکشی به عراق و افغانستان را فراموش کرده باشند، شکست اخیر رژیم صهیونیستی در غزه و اجبار نتانیاهو به پذیرش خواسته‌های طرف فلسطینی برای آتش بس می‌تواند عبرتی برای سران کاخ سفید و افراطیونی، چون جان بولتون به حساب آید.
ایران اسلامی ثابت کرده که به دنبال جنگ نبوده و هیچ‌گاه تیر اول را شلیک نکرده است، اما در مواجهه با هرگونه تهاجم با قاطعیت ایستاده و ضربات کوبنده و مرگ‌آفرین وارد ساخته است. ضمن آنکه هرگونه حماقت امریکایی‌ها در عرصه نظامی نه تنها تروریست‌های سنتکام را زیر ضربه می‌برد، بلکه هر کشوری که از خاک آن شلیکی صورت گیرد، آماج آتش مرگبار مدافعان ایرانی قرار گرفته و آتش هر جنگ احتمالی حتی منافع متحدان اروپایی آنان را نیز تهدید خواهد کرد که حداقل آن افزایش قیمت نفت و خسارت‌های اقتصادی ناشی از آن خواهد بود؛ بنابراین راهبرد ایجاد هراس با شبح جنگ بخشی از عملیات روانی امریکا که با ایفای نقش جان بولتون پیش می‌رود، نباید از زبان و قلم هیچ ایرانی غیرتمندی پژواک داشته باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ویدئو/ پایان جاده یکطرفه، دور برگردان وین

یادداشت روزنامه پاکستانی به مناسبت روز ملی خلیج فارس

سردار افشار: اجازه نخواهیم داد خلیج فارس نا امن شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha