محمدصادق کوشکی:

آمریکایی‌ها تا وقتی که در زمینه‌های رسانه‌ای و اقتصادی به ما آسیب می‌زنند هیچ‌گاه سراغ گزینه‌های نظامی نخواهند رفت

آمریکایی‌ها تا وقتی که در زمینه‌های رسانه‌ای و اقتصادی به ما آسیب می‌زنند هیچ‌گاه سراغ گزینه‌های نظامی نخواهند رفت

محمدصادق کوشکی تحلیل‌گر مسائل سیاسی در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی اظهارنظرها در خصوص امکان وقوع رویارویی نظامی آمریکا علیه ایران گفت: آن‌چه که ما می‌دانیم این است که آمریکایی‌ها هیچ برنامه‌ای برای تهاجم نظامی ندارند. آن‌ها به خوبی می‌دانند که حمله‌ی نظامی هزینه‌های سنگینی برای آن‌ها خواهد داشت و هیچ دلیلی در دست نیست تا به این نتیجه رسید که آمریکا قصد حمله به ایران را داشه باشد.

وی در ادامه بیان کرد: آمریکایی‌ها نیازی به حمله‌ی نظامی ندارند. آن‌ها از طریق فضای مجازی و رسانه‌ای، نفوذی‌های داخل کشور از دانشگاه‌ها گرفته تا دستگاه‌های دولتی و فشارهای اقتصادی در حال لطمه زدن به ملت و کشور هستند و تا وقتی که می‌توانند در زمینه‌های تبلیغاتی، رسانه‌ای و اقتصادی به ما آسیب بزنند هیچ‌گاه سراغ گزینه‌های نظامی نخواهند رفت و خود را درگیر جنگی پرهزینه برای خود نمی‌کنند.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران اظهار داشت: آمریکایی‌ها در احمقانه‌ترین حالت هم سعی می‌کنند از شیفتگان خود در داخل کشور اهدافشان را پیش ببرند و به تخریب نظام بپردازند. آن‌ها بر روی مسئولینی که دل‌باخته‌ی خود هستند سرمایه‌گذاری می‌کنند و در یک حرکت موازی با ضعف‌های یک دولت ناکارآمد، فشارهای اقتصادی را اعمال می‌کنند تا مردم را آزار دهند.

وی خاطر نشان کرد: جان بولتون هم در پی اعزام ناو جنگی به خلیج فارس در صحبت‌هایش مطرح کرده که در صورت تهاجم ایران به آن‌ها، جهت دفاع از خود اقدام نظامی خواهند کرد در غیر این صورت به فکر حمله‌ی به ایران نیستند. آمریکایی‌ها از سال 1986 میلادی تا امروز بارها و بارها با حجم بالایی از نیروهای نظامی خود در خلیج فارس حاضر شده‌اند و نتوانسته‌اند آسیبی از نظر نظامی به ما وارد کنند.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی در پایان تاکید داشت: نیروهای مدافع ما از جمله ارتش و سپاه در خلیج فارس از قدرت بازدارندگی نامتقارن و بالایی برخوردارند که همین امر باعث شده است تا نیروهای آمریکایی تصور جسارت نظامی به ما را نداشته باشند. آن‌ها نه امکان حمله به ما را دارند چون هزینه‌ی سنگینی برای آن‌ها در پی خواهد داشت، نه دلیلی برای آغاز این جنگ خواهند داشت تا وقتی که سرمایه‌هایی در داخل کشور دارند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

عکس/ برادران پشت پرده

عکس نوشت/ آذربایجان، سومین اقامتگاه داعش در جهان

دفع حمله دزدان دریایی خلیج عدن توسط تکاوران دریایی ارتش

0 نظر

ارسال نظر

capcha