قوانین دست و پا گیر و اختصاصی همسر رئیس جمهور ایالات متحده

قوانین دست و پا گیر و اختصاصی همسر رئیس جمهور ایالات متحده

به گزارش سراج24، شاید بسیاری از افراد تصور کنند بانوی اول کاخ سفید یا به عبارتی دقیق‌تر همسر رئیس جمهور آمریکا بودن ساده‌ترین شغل دنیاست و قرار است همیشه عده‌ای پیشخدمت دست به سینه وظایف مختلف را انجام دهند. اما جالب است بدایند موضوع کمی پیچیده‌تر از این داستان‌ها است و بانوی اول کاخ سفید با محدودیت‌هایی جدی رو به رو است.

بانوی اول کاخ سفید با این محدودیت‌ها رو به رو است:

بانوی اول کاخ سفید حق باز کردن پنجره را ندارد

بله بسیار عجیب به نظر می‌رسد، اما واقعا بانوی اول ایالات متحده حق باز کردن هیچ پنجره و شیشه‌ای را چه در خانه خود و چه در ماشین حین حرکت ندارد. بدیهی است، این یک نگرانی امنیتی است. میشل اوباما، در مورد زمانی که او بانوی اول کاخ سفید بود، گفت: "یکی از چیز‌هایی که باعث می‌شد حس کنم تحت مراقبت نظامی قرار دارم عدم اجازه برای باز کردن پنجره‌ها بود. منظورم این است که من تا ۸ سال در خودرو‌هایی با شیشه‌های بسته در آمریکا گشتم. "

بانوی اول ایالات متحده حقوق نمی‌گیرد

شاید باورکردنی نباشد، اما بانوی اول ایالات متحده هیچ نوع حقوقی دریافت نمی‌کند و هیچ حقوقی هم پرداخت نمی‌کند. بانوی اول مثل یک کارمند آزاد در کاخ سفید تردد می‌کند و به لحاظ قانونی حق تفویض یا دریافت حقوق خاصی را ندارد.

آن‌ها مستقیما لباس نمی‌خرند

شاید تصور می‌کنید که بانوان اول کاخ سفید تمام وقت در برترین فروشگاه‌های جهان در حال خریدند، اما جالب است بدانید که بانوی اول کاخ سفید اصولا مستقیما لباس نمی‌خرد بلکه طراح‌های رسمی از آرشیو‌های ملی برای آنان لباس می‌دوزد یا بر اساس مکان بازدید به آنان مشاوره می‌دهند چه بپوشند. البته همه این محدودیت‌ها این پرسش را مطرح می‌کند که چرا ملانی ترامپ نافرمانی کرد و در هنگام کمک به سیل زدگان طوفان ایالات متحده با یک ظاهر آشفته بین مردم ظاهر شد.

آن‌ها سرویس‌های مخفی امنیتی دریافت می‌کنند

به محض این که یک زن به بانوی اول کاخ سفید تبدیل می‌شود باید با زندگی خصوصی خود خداحافظی کند چرا که انواع و اقسام محدودیت‌ها را تجربه خواهد کرد. یکی از مهمترین محدودیت‌ها دریافت سرویس‌های امنیتی از سوی محافظان است که قطعا آزادی فردی افراد را نیز محدود می‌کند.

آن‌ها نمی‌توانند هر هدیه‌ای که داده می‌شود را قبول کنند

بانوان اول کاخ سفید نمی‌توانند هر هدیه‌ای را از سوی هر شخصی دریافت کنند. درواقع هدایای قابل دریافت از سوی بانوی اول کاخ سفید باید در فهرست هدایای تایید شده طبقه بندی شود. همانطور که قانون اخلاق در قانون دولتی در سال ۱۹۷۸ تصریح کرده که یک همسر ریاست جمهوری نمی‌تواند هدایایی را که ارزش مشخصی دارد، قبول کند، همه هدیه‌ها و ارزش‌های آن‌ها باید اعلام شود و به عنوان مالکیت دولت آمریکا مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

رای دادگاه عالی آمریکا علیه ترامپ

به آتش کشیده شدن پرچم امریکا در مقابل هتل بین المللی ترامپ

فیلم | ترامپ کار دست خودش داد!

0 نظر

ارسال نظر

capcha