تمجید مادورو از ارتش ونزوئلا به دلیل وفاداری

تمجید مادورو از ارتش ونزوئلا به دلیل وفاداری

به گزارش سراج24، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، نیرو‌های مسلح ملی بولیواری این کشور را برای وفادار ماندن به او در مقابل جریان کودتای نافرجام اخیر در این کشور مورد تمجید قرار داد.
نیکلاس مادورو در توئیتر خود نوشت: ما یک کشور ضعیف یا بیچاره نیستیم، ما یک قدرت نظامی داریم که صلح و دفاع ملی را تضمین می‌کند. همیشه وفادار و هیچگاه خائن (نیست)!

رئیس جمهور ونزوئلا در پیام دیگری نوشت: نیرو‌های ارتش ملی ما متعهد به حفاظت از مردم، دفاع از حاکمیت ملی و قانون اساسی هستند.

مادورو پیشتر از ارتش این کشور خواست تا آماده دفاع از ونزوئلا در صورت تهاجم آمریکا به خاک کشورشان باشند. این اظهارات مادورو در حالی بیان شد که پیش از این خوان گوایدو، سردسته مخالفان ونزوئلا با انتشار ویدئویی از غیرنظامیان و سربازان خواسته بود تا به کودتا بپیوندند و مدعی شده بود که او از حمایت نیرو‌های مسلح ونزوئلا برخوردار است. 

همزمان رئیس جمهور ونزوئلا تاکید کرد که با سران ارتش صحبت کرده و آن‌ها وفاداری کامل خود را به مردم، قانون اساسی و سرزمین شان ابراز داشتند.

خوان گوایدو که چند ماه پیش با چراغ سبز دولت آمریکا خودش را رئیس‌جمهور ونزوئلا خواند روز سه‌شنبه با انتشار ویدئویی خواستار شورش مسلحانه در این کشور شد. لحظاتی بعد دولت ونزوئلا در بیانیه‌ای اعلام کرد کودتایی کوچک را در این کشور خنثی کرده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

قدردانی نماینده ونزوئلا در سازمان ملل از رهبر انقلاب

جنگ‌طلب‌ترین چهره در دولت ترامپ نتوانست در پرونده ایران، ونزوئلا و کره شمالی موفق عمل کند

ترامپ: (پوتین) به هیچ وجه به دنبال مداخله در ونزوئلا نیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha