افزایش ۶ هزار تومانی قیمت زولبیا و بامیه نسبت به مدت مشابه سال قبل

افزایش ۶ هزار تومانی قیمت زولبیا و بامیه نسبت به مدت مشابه سال قبل

به گزارش سراج24، علی بهره مند، رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان، از افزایش ۶ هزار تومانی قیمت زولبیا و بامیه نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: علی‌رغم افزایش چشمگیر هزینه‌های تولید، نرخ مصوب هر کیلو زولبیا و بامیه درجه یک ۲۰ هزار و درجه ۲، ۱۸ هزار تومان مصوب شد.

وی افزود: اگرچه پیشنهاد ما برای نرخ زولبیا و بامیه در ماه رمضان امسال به سازمان حمایت ۲۵ هزار تومان بود، اما این نرخ مورد موافقت سازمان قرار نگرفت.

بهره‌مند با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه مواد اولیه نداریم، بیان کرد: هم اکنون قنادان مواد اولیه مورد نیاز خود را با نرخ‌های بالایی از بازار آزاد خریداری می‌کنند. ضمن آنکه دولت اعلام کرد که هر کیلو شکر را با نرخ مصوب ۳ هزار و ۴۰۰ تومان به هر میزانی که مورد نیاز واحد‌های قنادی است، عرضه می‌کند.

رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان از ثبات نرخ سایر اقلام شیرینی خبر داد و گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و پیشنهاد اتحادیه به سازمان حمایت مبنی بر تغییر قیمت شیرینی ها، اما تا کنون به نتیجه نهایی در این زمینه نرسیدیم.

وی نرخ مصوب هر کیلو شیرینی‌تر را ۲۶ هزار، دانمارکی ۲۱ هزار، زبان و پاپیون و ۲۱ هزار و ۵۰۰، برنجی ۲۱ هزار و ۵۰۰ و کیک یزدی ۱۵ هزار تومان اعلام کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه سایر اقلام شیرینی قیمت مصوب ندارند، اظهار کرد: قیمت سایر اقلام شیرینی براساس متریال و کیفیت است و تنها اتحادیه بر قیمت این اقلام نظارت دارد تا تخلفی از سوی واحد‌های صنفی صورت نگیرد.

بهره‌مند از افزایش ۳۰۰ درصدی قیمت جعبه نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: قیمت هر کیسه آرد نسبت به سال گذشته ۷۰ هزار تومان افزایش داشته است.

رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان در پایان تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید و ثبات نرخ شیرینی پیش بینی می‌شود که قیمت سایر اقلام شیرینی بعد از ماه مبارک رمضان پس از جمع بندی نهایی با سازمان حمایت افزایش یابد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

مالیات بر عایدی سرمایه؛ تنها راه ساماندهی بازار مسکن

معاملات مسکن در بهار ۹۸ ۳۴.۶ درصد کاهش یافت

برندسازی و گردشگری

0 نظر

ارسال نظر

capcha