رئیس‌جمهور اتحاد جماهیر شوروی سابق گفتگوی تلفنی پوتین و ترامپ را بااهمیت دانست

 رئیس‌جمهور اتحاد جماهیر شوروی سابق گفتگوی تلفنی پوتین و ترامپ را بااهمیت دانست

به گزارش سراج24، میخائیل گورباچف، رئیس جمهور اتحاد جماهیر شوروی سابق در رابطه با گفتگوی تلفنی اخیر دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور آمریکا و روسیه گفت مسلما این گفتگو به مراتب کمتر از انتظاراتی است که درباره بهبود روابط روسیه و آمریکا وجود داشت، اما همین که چنین گفتگویی نیز میان دو کشور وجود دارد حائز اهمیت است.

در پی گفتگوی تلفنی ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ که سوم ماه مه صورت گرفت، میخائیل گورباچف تاکید کرد قطعا روابط میان دو کشور از ظرفیت بالقوه بالایی برخوردار است. وی تصریح کرد این گفتگو آن چیزی نیست که از روابط دو کشور انتظار میرفت با این حال همین گفتگو نیز به ویژه با توجه به این که به ابتکار آمریکا صورت گرفت، حائز اهمیت است.

گورباچف ادامه داد: موضوعات گفتگوی تلفنی سران دو کشور کاملا مشخص است. من اطمینان دارم که رئیس جمهور روسیه برای همتای آمریکایی خود موضع مسکو را درباره همین موضوعات تشریح کرد. اما آنچه در این گفتگو جالب توجه بود اظهارنظر دونالد ترامپ است که علنا اعلام کرد روابط دو کشور ظرفیت بالقوه عظیمی دارد. این حرف کاملا درست است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، روسای جمهور آمریکا و روسیه در گفتگوی تلفنی خود در تاریخ سوم مه که حدود یک ساعت و نیم طول کشید درباره موضوعات مورد توجه دو کشور از جمله بحران ونزوئلا و اوکراین، امکان انعقاد یک پیمان جدید در زمینه کاهش سلاح‌های راهبردی میان چین، روسیه و آمریکا، مسئله خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی، گزارش دادستان مولر درباره دخالت‌های احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و همچنین معاملات تجاری دو کشور که در این اواخر افزایش یافته است، تبادل نظر کردند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

دیدن این فیلم جرم است!

رای دادگاه عالی آمریکا علیه ترامپ

به آتش کشیده شدن پرچم امریکا در مقابل هتل بین المللی ترامپ

0 نظر

ارسال نظر

capcha