هاشمی:

انتصابات جزء اختیارات شهردار است و شورا در آن دخالت نمی‌کند

انتصابات جزء اختیارات شهردار است و شورا در آن دخالت نمی‌کند

به گزارش سراج24، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران صبح امروز پیش از آغاز صد و سی و نهمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران حضور یافت و مبنی بر موضع شورای شهر در برابر انتصابات شهردار تهران گفت: انتصابات جزء اختیارات شهردار است و شورا در آن دخالت نمی‌کند.

رئیس شورای شهر تهران افزود: شورا نباید در انتصابات دخالتی داشته باشد.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص لایحه‌ای که دولت به تازگی به مجلس ارسال کرده تا عوارضی که شهرداری از کسب و پیشه دریافت می‌کند مالیات محسوب شود و به حساب دولت برود، گفت: این لایحه خیلی خطرناک است و این‌ها به بهانه حمایت از شورا‌ها در حال مشکل آفرینی برای شورا‌ها و شهرداری‌ها هستند.

هاشمی افزود: من خواستار این هستم که این بند تصویب نشود و برای بررسی بیشتر به کمیسیون برگردد، زیرا بخش عمده‌ای از عوارض قبلاً پراکنده بود و شهرداری‌ها تجمیع عوارض کرده‌اند و در مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها واگذار شد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه این‌ها می‌خواهند این حق را از شهرداری بگیرند تا تبدیل به بودجه دولت شود، اظهار کرد: اگر دولت کمبود بودجه داشته باشد این بخش را دوباره به شهرداری‌ها نمی‌دهد و بودجه پایدار شهرداری‌ها دچار مشکل می‌شود.

هاشمی در خصوص اظهارات سردار هادیان‌فر مبنی بر اینکه شکایت پلیس راهور از معاونت ترافیک همچنان باقی است، گفت: بله همین طور است و این موضوع مهمی نیست.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه آیا برای حل و فصل شکایتی که شهردار پیشین تهران از میرلوحی کرده وساطت خواهید کرد یا خیر، گفت: اگر از من درخواست کنند این کار را می‌کنم، ولی هنوز کسی درخواست وساطت نکرده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ماموران شهرداری پرونده های شخصی و محرمانه مرکز اسوه را به جای نامعلومی انتقال دادند!

واکنش اعضای شورای شهر به قتل شهردار سابق

تصویب ۲ طرح برای نوسازی محله سیروس

0 نظر

ارسال نظر

capcha