جملاتی خطاب به وزیر گستاخ بحرین

 جملاتی خطاب به  وزیر گستاخ بحرین

به گزارش سراج24، خالد بن احمد، وزیر امور خارجه بحرین گفت ایران اجازه ندارد حتی یک روز تنگه هرمز را ببندد.ای کاش وزیر خارجه بحرین قبل از اینکه چنین جمله‌ای را به زبان بیاورد، اندازه و نقش کشور و حکومتش را در کل منطقه در نظر می‌گرفت. او بهتر از هر کسی می‌داند که کشورش از سال ۲۰۱۱ تا امروز در اشغال عربستان و امارات است؛ تا این حکومت منفور را که به خاطر سیاست‌های تبعیض آمیز مذهبی، از سوی مردم پس زده شده است نجات دهند.

حکومت آل خلیفه که بحرین را به خاطر حمایت از رژیم‌های قبیله‌ای و عشیره‌ای در مقابل ملت ها، به پایگاه نظامی آمریکایی‌ها و کانون ناامنی و بی ثباتی در منطقه تبدیل کرده است، آخرین کسی است که حق درباره امنیت و ثبات منطقه اظهار نظر کند.

پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه و به طور مشخص‌تر در درون کشور‌های وابسته، همیشه بیشترین دخالت را در تمام جنگ‌ها و ناآرامی‌ها و بی ثباتی منطقه داشته اند.

جمهوری اسلامی ایران، به عنوان بزرگترین قدرت منطقه و پاسدار امین خلیج فارس و تنگه هرمز، تا کنون این گذرگاه مهم استراتژیک را در مقابل هر گونه تهدید امنیتی حفظ کرده است، زیرا به خوبی می‌داند که هر گونه خطری که این گذرگاه آبی را تهدید کند، در واقع نظام اقتصادی جهان را به خطر می‌اندازد.

وقتی که آل خلیفه برای مقابله با تظاهرات مردمی در بحرین – که در سال ۲۰۱۱ و برای مطالبه ابتدایی‌ترین حق زندگی یعنی زندگی آبرومندانه قیام کردند – و به بهانه تهدید امنیت ملی خود، اجازه می‌دهد کشورش به اشغال نیرو‌های سعودی و اماراتی درآید، ایران حق دارد به محض احساس خطر از سوی نیرو‌های شرور بین المللی از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی، از خود دفاع کند.

ایران نیازی ندارد که کسی مثل وزیر خارجه بحرین آن را نصیحت کند و بگوید که بستن تنگه هرمز به نفعش نیست. اما وقتی ببیند سهمیه سرقت شده تولیدش از نفت توسط عربستان و امارات به دستور ترامپ و برای به زانو درآوردن ملت ایران از این تنگه عبور می‌کند، آنگاه شرایط فرق خواهد کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

هزینه‌ 200 میلیون یورویی برای واردات واکسن‌های خارجی

نتیجه نظرسنجی درباره «واکسن ایرانی» در کانال ضدایرانی

آمریکایی‌ها با سنگدلی تمام داروها را به بهانه تحریم به ما ندادند

0 نظر

ارسال نظر

capcha