محمد به عنوان یکی از محبوبترین نام‌های پسرانه در بسیاری از شهر‌های آلمان

محمد به عنوان یکی از محبوبترین نام‌های پسرانه در بسیاری از شهر‌های آلمان

به گزارش سراج24، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، محمد به عنوان یکی از محبوبترین نام‌های پسرانه در بسیاری از شهر‌های آلمان در سال گذشته میلادی بوده و در رتبه بندی ملی این کشور بیست و چهارمین نام محبوب عنوان گرفت.

براساس مطالعه صورت گرفته توسط «جامعه زبانی آلمان» نام محمد در میان محبوبترین نام‌های نوزادان پسر متولد شده در برلین در سال ۲۰۱۸ قرار گرفت. موسسه جامعه زبانی آلمان گزارش داد محمد به همراه مشتقات این نام در میان ۱۰ نام محبوبی قرار گرفت که در پایتخت این کشور برای نوزادان انتخاب می‌شود.

هرچند این موسسه مشخص نکرد نام محمد در رتبه بندی شهر برلین در رتبه چندم قرار دارد، اما تاکید شد این نام و اَشکال دیگر آن در شهر هامبورگ و ایالت غربی سارلند جزو ۱۰ نام محبوب قرار گرفته و در کل آلمان نیز در میان ۲۴ نام محبوب قرار دارد.

براساس اعلام این موسسه آلمانی، پل، الکساندر و ماکسیمیلیان به ترتیب سه نام پرکاربرد برای نوزادان پسر در آلمان هستند. نام هِنری در این دسته بندی در رتبه نهم قرار گرفت. نام‌های ماری، سوفی و ماریا نیز از جمله محبوبترین نام‌های دخترانه در آلمان هستند. جامعه زبانی آلمان اطلاعات تحقیقی خود را از ۷۰۰ دفتر ثبت در سراسر این کشور گردآوری و در مجموع حدود ۶۵ هزار نام مختلف را ثبت کرده که بنا به این بررسی ۹۰ درصد از نام‌های مورد استفاده در آلمان در سال گذشته میلادی را شامل می‌شد.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط

چالش توییتری وزیر خارجه کشورمان با ترامپ

آلمان: هنوز درک نمی‌کنیم که چرا آمریکایی‌ها یکطرفه ازاین توافق خارج شدند

قطع حمایت مالی از یک جنبش مدافع حقوق مردم فلسطین در مجلس آلمان تصویب شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha