جلال میرزایی:

دولت متعهد شده است که در صورت افزایش نرخ بنزین، مانع ایجاد موج دیگری از گرانی در سایر اقلام خواهد شد

دولت متعهد شده است که در صورت افزایش نرخ بنزین، مانع ایجاد موج دیگری از گرانی در سایر اقلام خواهد شد

جلال میرزایی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با سراج24 درباره‌ی احتمال گران شدن بنزین گفت: تصمیم‌گیری در خصوص گران شدن بنزین در حوزه وظایف مجلس نیست. این تصمیم را سران سه قوه می‌گیرند. بحث در این زمینه به برنامه‌ی ششم توسعه برمی‌گردد. سران قوا از مدتی پیش به این تصمیم رسیده‌اند که البته یکی از آن‌ها افزایش نرخ بنزین را در این بازه‌ی زمانی، مناسب نمی‌داند.

وی تصریح کرد: مجلس در برنامه‌ی ششم توسعه این مجوز را به دولت داد تا نرخ فرآورده‌های نفتی را واقعی کند و با یک شیب ملایم افزایش قیمت را انجام دهد. در طی دو سال گذشته مجلس به جمع‌بندی در خصوص اجرای این طرح نرسید و دولت هم تصمیمی در زمینه افزایش قیمت بنزین نگرفت.

عضو کمیسیون انرژی ادامه داد: دولت و مجلس برای برنامه‌ی امسال در کمیسیون تلفیق بحث‌های فراوانی داشتند که باز هم به جمع‌بندی در خصوص افزایش نرخ بنزین نرسیدند. در طی این جلسات تنها مدل‌هایی از برنامه‌ی افزایش قیمت بنزین ارائه شد که در نهایت هیچ‌کدام عملی نشد.

وی اظهار داشت: تقریبا همه‌ی نمایندگان از مدل افزایش قیمتی بنزین که معیشت مردم را تحت تاثیر قرار دهد، ناراضی بودند. عده‌ای هم به دنبال ارائه‌ی طرح‌هایی بودند که منجر به اثرگذاری بر افزایش قیمت سایر کالاها نشود. تصمیمات افزایش قیمت در سطح سه قوه گرفته شده است و تنها اختلاف بر سر مدل اجرایی آن است.

عضو کمیسیون انرژی در ادامه تاکید داشت: قیمت بنزین سهمیه‌بندی افزایش پیدا نخواهد کرد و تنها قیمت مازاد سهمیه، قیمت بیشتری خواهد داشت.

میرزایی در پایان خاطر نشان کرد: کارشناسان اقتصادی و مسئولین سازمان برنامه و بودجه طی بررسی‌هایی که انجام داده بودند اعلام کردند که افزایش قیمت بنزین بر افزایش قیمت سایر کالاها تاثیراتی خواهد داشت. اما مسئولین دولتی تاکید داشتند که این افزایش قیمت را کنترل خواهند کردند و مانع از ایجاد موج دیگری از گرانی در بازار و زندگی مردم خواهند شد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| روایت آشوب

دولت بدون در جریان گذاشتن نمایندگان مجلس قصد افزایش قیمت بنزین را داشت

گران شدن بنزین در افزایش نرخ کالاها تاثیرگذار خواهد بود/ اجرایی شدن این موضوع در حال حاضر غلط است

0 نظر

ارسال نظر

capcha