سندرز: ایالات متحده نیاز دارد که نه تنها با اسرائیل که با فلسطینی ها نیز تعامل کند

سندرز: ایالات متحده نیاز دارد که نه تنها با اسرائیل که با فلسطینی ها نیز تعامل کند

به گزارش سراج24،  "نتانیاهو یک سیاستمدار دست راستی است که به نظر من با فلسطینی ها به شدت غیرمنصفانه رفتار می کند". برنی سندرز نامزد پرامید انتخابات ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده چند روز پیش به شدت از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل که به تازگی بار دیگر در انتخابات پیروز شده انتقاد کرد. وی دوشنبه هفته گذشته در جمع هوادارانش گفت هدف سیاست ایالات متحده در خاورمیانه باید این باشد که مردم آن منطقه را گرد هم بیاورد نه اینکه تنها از یک کشور حمایت کند که اکنون توسط یک سیاستمدار دست راستی و دولتی نژاد پرست رهبری می شود.
برنی سندرز از منتقدان سیاست های اسرائیل در آمریکا به شمار می رود. او در یکی از سخنرانی هایش گفته است " ما اگر می خواهیم صلح را به خاورمیانه که آکنده از جنگ و نفرت است ببریم باید با مردم فلسطین با احترام و کرامت رفتار کنیم". همچنین در یک بیانیه ویدئویی نیز گفته بود: "ما اکنون در پنجاهمین سالگرد اشغالگری اسرائیل به سر می بریم؛ اشغالگری که حقوق اولیه فلسطینی ها را نادیده گرفته است و از تامین امنیت واقعی اسرائیل ناتوان بوده است. می دانم بسیاری از شما با این سخن من موافقید که: این اشغالگری باید پایان یابد". برنی سندرز همچنین در یک مصاحبه گفته است: "این به معنای یهود ستیزی نیست که منتقد یک دولت دست راستی در اسرائیل باشید". اما با این حال سندرز از جنبش مسالمت آمیز بایکوت اسرائیل حمایت نمی کند، جنبشی که به دنبال فشار بر اسرائیل برای پایان دادن به اشغال فلسطین است.
سندرز میان نامزدهای عضو حزب دموکرات تنها سیاستمداری نیست که از نتانیاهو انتقاد کرده است: الیزابت وارن از نامزدهای برجسته حزب دموکرات در توییتی با حمله به نتانیاهو نوشته بود: "ابتدا ائتلاف با تندروهای دست راستی را پذیرفت، اکنون آزادی بیان را مخدوش می کند و رشوه می گیرد...اتهام ها علیه نخست وزیر نتانیاهو جدی است و قلب دموکراسی را پایمال می کند". بتو اوروک از دیگر نامزدهای حزب دموکرات نیز نتانیاهو را نژاد پرست توصیف کرده است. هواداران فلسطین در برابر کمپین های دیگر نامزدهای حزب دموکرات نیز تجمع و اعتراض کرده اند.
اگر سندرز در 2020 انتخاب شود، اولین یهودی-آمریکایی است که رییس جمهور آمریکا خواهد شد. "ایالات متحده نیاز دارد که نه تنها با اسرائیل که با فلسطینی ها نیز تعامل کند".

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

انتقاد شدیداللحن «رحیم‌پور ازغدی» از حسن روحانی

علمای اسلامی رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسند

ماهیت ایران با تاکتیک‌ چپاول آمریکایی در تضاد است

0 نظر

ارسال نظر

capcha