روحانی: خیال مردم راحت!

با پدیده‌ای روبرو هستیم که در دوربین زُل می زند و به مردم دروغ می گوید!

با پدیده‌ای روبرو هستیم که در دوربین زُل می زند و به مردم دروغ می گوید!

به گزارش سراج24؛ حسن رحانی در تازه‌ترین سخنرانی خود، روز شنبه در مراسم بزرگذاشت مقام معلم و نکوداشت یکصد سال تربیت معلم در ایران: روحانی با اشاره به اینکه در صد روز ابتدایی دولت یازدهم توانستیم توافق موقت معروف به ژنو را امضا نماییم و بخشی از پول‌های بلوکه شده آزاد شد، خاطرنشان کرد: ماهی ۷۰۰ میلیون دلار آزاد می‌شد و بانک مرکزی به دنبال آن بود که قیمت ارز بالا رود، اما جامعه نرخ ارز را پایین می‌آورد و رئیس بانک مرکزی ناتوان از این مهم بود و در آن دوران امید و دلار وارد کشور می‌شد و همه منابع آزاد می‌گشت.

این اظهارات روحانی با تضاد آشکار در سخنان وی در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال 96 است. روحانی در آن زمان خبر از ثبات در وضعیت اقتصادی مردم داد و به مردم وعده داد که در صورت اعتماد مجدد به وی، وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم از این نیز بهتر می‌شود. حال با گذشت پس از 2 سال از دوران تبلیغات ریاست جمهوری، سطح تورم و گرانی به بالاترین حد خود در سال‌های گذشته رسیده و آقای روحانی امروز ادعا می‌کند از همان روز اول ریاست جمهوری خود سعی در افزایش قیمت دلار داشته است.

آقای روحانی بهتر است توضیح دهند که چگونه با علم ارتباط مستقیم زندگی مردم با دلار در پی افزایش قیمت دلار بوده‌اند و همزمان وعده‌ی بهبود وضعیت معیشت را می‌دادند!؟ این در حالی است که روند نابودی مشاغل و تعطیلی کارخانه‌ها به دلیل رکود اقتصادی بی‌سابقه آغاز شد و این امر نیز به وعده‌های دولت برای گشایش در بازار ارتباط داشت که این وعده نیز مانند سایر وعده‌های دولت هرگز عملی نشد.

همین وعده‌های پوچ دولت بود که باعث شد چرخه‌ی اقتصادی کشور به امید رسیدن به روزهای بهتر از حرکت باز بایستد و در نهایت امید بیش از حد و طولانی مدت به این وعده‌ها موجب ورشکستگی و نابودی بسیاری از کارخانه‌ها و کسب و کارها شد.

روحانی در تضاد آشکاری دیگر در اردیبهشت سال جاری، در جشنواره تقدیر از کارگران نمونه گفت:«هر چه تولید را بالا ببریم و خودکفا باشیم قیمت ارز پایین می‌آید.»

وی پاسخ نداد که پس از رکود عظیم موجود در اقتصاد کشور و بسته شدن کارخانه‌ها، چگونه یک کارگر می‌تواند کار کند تا قیمت دلار کاهش پیدا کند!

روحانی بارها درباره‌ی بهبود اوضاع به مردم وعده داده است ولی پس از هر سخنرانی روحانی وضعیت اقتصادی بدتر از گذشته شده است. قول مشهور و کنایه آمیزی بین مردم رواج گرفته که می گوید:«اگر روحانی راجع به یک موضوع به مردم اطمینان دهد؛ آن‌ مسئله حتما با شرایط وخیمی روبرو می‌شود.»

در صورت نگاهی به وضعیت چند ماه اخیر این دیدگاه دور از ذهن نیست؛ چنان‌که روحانی در مصاحبه‌ی تلویزیونی با رضا رشیدپور در رابطه با نگرانی مردم پیرامون احتمال تامین کسری بودجه دولت از طریق قیمت ارز می‌گوید: « در کل مردم باید بدانند که درآمد ارزی کشور از کل مخارج ارزی کشور به مراتب بیشتر است و سال آینده درآمد ارزی ما بیشتر خواهد بود. مردم خیالشان بابت قیمت دلار راحت باشد.»

حال با اظهارات جدید رئیس جمهور بار دیگر این سوال مطرح می‌شود؛ اگر در آمد ارزی کشور طبق ادعای ایشان بیشتر از سال گذشته است و عزم جدی برای رونق تولید دارید، چگونه می‌شود که قیمت دلار این چنین افسار گسیخته بالا می‌رود و هیچ گونه ثباتی در بازار به چشم نمی‌خورد؟ پاسخ این سوال را آقای روحانی در خلال سخنرانی‌های انتخاباتی خود داده‌اند:

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

ادعاهای ساختگی درباره سند همکاری ایران و چین از کجا آب می‌خورد؟

سریال گاندو «دروغ» نبوده و نیست

آقای روحانی! آیا تدبیر اداره کشور گران کردن ارز بود؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha