واکنش امیرعبداللهیان در به اظهارات وزیر خارجه بحرین

واکنش امیرعبداللهیان در  به اظهارات وزیر خارجه بحرین

به گزارش سراج24، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حسین امیرعبداللهیان مدیرکل امور بین‌الملل مجلس و سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در بحرین افزود: متاسفانه مدتهاست که شیخ خالد وزیر خارجه بحرین به سخنگوی رسمی رژیم نامشروع اسرائیل در منطقه تبدیل شده است.
وی گفت: به حاکمان بحرین گوشزد می‌کنیم که رژیم صهیونیستی هیچ راه کاری برای کسب مشروعیت خود ندارد، اما حاکمان بحرین هنوز فرصت دارند که از مسیر گفتگوی واقعی ملی، شکاف بزرگ بین مردم و حاکمیت و عدم مشروعیت حاکمان را کاهش دهند و نیازی به تلاش بی اثر برای کشاندن بحرین به آغوش صهیونیست‌های در حال سقوط ندارند.
امیرعبداللهیان افزود: با مروری بر مواضع سبک، تکراری و فاقد ادبیات شناخته شده دیپلماتیک وزیر خارجه بحرین، عمق بحران در رژیم بحرین و همداستانی آل خلیفه با صهیونیست‌ها آشکار‌تر می‌شود.
وی گفت: معتقدیم همانند گام‌های سیاسی موفق در سوریه، بحران در یمن و بحرین نیز صرفا راه کار سیاسی دارد.
مدیرکل امور بین‌الملل مجلس تصریح کرد: تهران هیچ مداخله‌ای در تحولات یمن ندارد، اما تجاوز به این کشور و کشتار مردان، زنان و کودکان یمنی و محاصره انسانی این کشور را قویا محکوم می‌کند. توهین به مردم و رهبران عراق، ناشی از فقدان درک و عقلانیت سیاسی نزد حاکمان بحرین است.وی گفت: تهران همواره از راه حل سیاسی، گفتگوی ملی و رعایت حقوق بشر در بحرین حمایت می‌کند و جز خیر و امنیت برای منطقه و بحرین نمی‌خواهد.


انتهای پیام/
 

اخبار مرتبط

فیلم| تصاویر ترامپ و نتانیاهو زیر پای معترضان بحرینی

چوب حراج بر سرزمین فلسطین با طرح « معامله قرن»

فقدان اقدام عملی از سوی طرف‌های اروپایی، بزرگترین مانع در مسیر حفظ برجام

0 نظر

ارسال نظر

capcha