آخرین اخبار از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

آخرین اخبار از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش سراج24، هفته پنجم دور گروهی فصل ۲۰۱۹ لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب در روز‌های دوشنبه و سه شنبه هفته جاری (۱۶ و ۱۷ اردیبهشت) برگزار می‌شود.

نتایج بازی‌های این هفته در منطقه غرب در تعیین برخی تیم‌های صعود کننده به مرحله حذفی تاثیرگذار است. به همین دلیل نگاهی به بازی‌هایی که قرار است در گروه‌های هشت گانه برگزار شود می‌اندازیم.

بررسی بازی‌های هفته پنجم منطقه غرب لیگ قهرمانان آسیا/ کدام تیم‌ها صعود می‌کنند؟

گروه اول

در این گروه ذوب آهن ایران که با ۱۰ امتیاز صدرنشین است و با یک تساوی مقابل الزورا عراق که با چهار امتیاز سوم است صعودش به مرحله بعدی را قطعی می‌کند و در صورت تحقق این امر النصر عربستان که اکنون با ۶ امتیاز پس از ذوب آهن در رده دوم جای دارد می‌تواند با پیروزی مقابل الوصل امارات در بازی خانگی اش همراه شاگردان علیرضا منصوریان راهی مرحله بعدی شود.

البته اگر الزورا بتواند در ورزشگاه کربلا از سد سبزپوشان دیار نصف جهان بگذرد تکلیف تیم‌های صعود کننده از این گروه حتی با پیروزی النصر مقابل الوصل به روز پایانی مرحله گروهی کشیده می‌شود.

شاگردان لورنسیو رگکامف در تیم النصر هم می‌توانند با خلق شگفتی و برتری مقابل صدرنشین لیگ عربستان همچنان شانس خود را برای صعود زنده نگه دارند.

بررسی بازی‌های هفته پنجم منطقه غرب لیگ قهرمانان آسیا/ کدام تیم‌ها صعود می‌کنند؟

گروه دوم

در این گروه هم هر چهار تیم شانس صعود دارند. الوحده امارات صدرنشین ۹ امتیازی با یک تساوی در بازی خانگی مقابل لوکوموتیو تاشکند که چهار امتیازی و در رده سوم است، به مرحله یک هشتم نهایی صعود می‌کند.

در این شرایط الاتحاد عربستان هم که نتایج خوبی در لیگ این کشور کسب نکرده و در جایگاه یازدهم این رقابت‌ها جای گرفته به دلیل برتری در مجموع بازی رفت و برگشت برابر لوکوموتیو، با یک تساوی در خانه الریان قطر، قعرنشین سه امتیازی گروه دوم به مرحله بعدی می‌رود.

در صورت پیروزی تیم‌های لوکوموتیو و الریان هم در کار تیم‌های صعود کننده در این گروه به روز آخر می‌رسد.

بررسی بازی‌های هفته پنجم منطقه غرب لیگ قهرمانان آسیا/ کدام تیم‌ها صعود می‌کنند؟

گروه سوم

در این گروه الهلال صدرنشین و ۹ امتیازی با یک تساوی برابر العین امارات قعرنشین و ۲ امتیازی که شانسی برای صعود ندارد، به مرحله بعدی می‌رود.

استقلال ایران که اکنون با چهار امتیاز تیم سوم گروه است تنها در صورت برتری برابر الدحیل قطر هفت امتیازی که در جایگاه دوم قرار دارد همچنان به صعود امیدوار می‌ماند در غیر این صورت هر نتیجه‌ای به غیر از برد شاگردان فرهاد مجیدی، تیم روی فاریا پرتغالی را راهی مرحله بعدی می‌کند.

بررسی بازی‌های هفته پنجم منطقه غرب لیگ قهرمانان آسیا/ کدام تیم‌ها صعود می‌کنند؟

گروه چهارم

پیچیده‌ترین گروه منطقه غرب لیگ قهرمانان آسیا همین گروه است. جایی که تیم‌های السد قطر، الاهلی عربستان، پاختاکور ازبکستان و پرسپولیس ایران با ۷، ۶، ۵ و ۴ امتیاز به ترتیب در رده‌های اول تا چهارم حضور دارند.

در این گروه السد با پیروزی در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه و ثبت نتیجه تساوی در بازی پاختاکور- پرسپولیس به جمع ۱۶ تیم برتر لیگ قهرمانان صعود می‌کند.

در صورتی که تیم الاهلی بتواند شاگردان جسوالدو فریرا را در این بازی خارج از خانه شکست بدهد صدرنشین می‌شود، اما با هر نتیجه‌ای در دیگر بازی گروه تکلیف صعودش به نتایج روز آخر بستگی دارد.

در دیگر بازی این گروه اگر پاختاکور، پرسپولیس را شکست دهد و السد هم الاهلی را از سد راه بردارد شاگردان برانکو ایوانکوویچ از این رقابت‌ها حذف می‌شوند، اما تساوی و برد پرسپولیس همچنان این تیم را با هر نتیجه‌ای هم که در بازی السد و الاهلی ثبت شود، حتی به عنوان تیم دوم به صعود امیدوار نگه می‌دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

فیلم| 12 میلیارد در 6 ماه

مدافع تیم ملی ایران پس از ۱۱ سال خداحافظی کرد

ایران ۳ - لهستان ۲

0 نظر

ارسال نظر

capcha