سرلشکر سلامی: باید در مقدمه پیشرفت‌های علمی قرار گیریم

سرلشکر سلامی:  باید در مقدمه پیشرفت‌های علمی قرار گیریم

به گزارش سراج24، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر دیروز چهارشنبه 11 اردیبهشت ماه در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب تهران اظهار کرد: هر کشور، جامعه و ملتی اگر ذهن وسیع داشته باشد و قوه متفکره و عاقله بزرگی داشته باشد، قدرتمند می‌شود.

وی افزود: در واقع قدرت حقیقی مربوط به ذهن‌ها و دل‌هاست و نمایشگاه کتاب خاصیت خوبی که دارد این است که در گستره منابع فهم و درک و دانش کشور می‌تواند مؤثر باشد و نسل جوان را به کتاب ترغیب کند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود:‌ کتاب مثل انسان، موجود زنده است و جسم دارد، روح هم دارد. معاونت با کتاب می‌تواند در رشد و تربیت و تکامل شخصیت انسان‌ها و جامعه موثر باشد.

سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: معتقدم جوانان برای اینکه جامعه امروز و فردای ما ساخته شود، باید به کتاب رجوع کنند اما باید توجه داشته باشید که کتاب هم مثل انسان‌ها ممکن است خوب یا بد داشته باشد. بنابراین کتابی که به عقلانیت، منطق، علم و دین اسلام کمک می‌کند باید آن را انتخاب کنیم.

وی افزود: دانش و علم پدیده کاملا سیال و در حال رشد است. علم در حال تحول است و ما باید در لبه مقدمه پیشرفت‌های علمی قرار گیریم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد:‌ علاوه بر نیاز به کتب اصیل و قدیمی، به پژوهش‌ها و تحقیق‌های جدید نیازمندیم. چون جهان در حال رشد است و ما نیز باید رشد کنیم و نوشته‌های جدید زمینه‌های رشد برای آینده هستند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

سپاه آماده تداوم همکاری‌ و هم افزایی با قوه قضائیه است

سرلشکر سلامی: شهید حجازی در سختی‌های نبرد آرامشش را از دست نمی‌داد

هدف های بزرگ سردار سلیمانی را ادامه می دهیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha