قانون بحث برانگیز ایجاد «اینترنت مستقل» تصویب شد

 قانون بحث برانگیز ایجاد «اینترنت مستقل» تصویب شد

به گزارش سراج24، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه قانون بحث برانگیز ایجاد «اینترنت مستقل» در روسیه که از سرورهای بزرگ جهانی جدا است را تصویب کرد.
بر اساس این گزارش، پوتین در حالی این قانون بحث برانگیز را تصویب کرد که مخالفانش این اقدام را ابزاری برای تقویت کنترل مقامات در شبکه اینترنت می دانند و آن را محکوم می کنند.
ین قانون قرار است از نوامبر سال 2019 اجرایی شود. این قانون که به صورت رسمی به نام امنیت اطلاع رسانی معرفی شده است باید با چشم پوشی از سرورهای خارجی، زمینه را برای فعالیت سایت های روسی فراهم کند.
این قانون در نظر دارد تا زیر ساخت هایی را ایجاد کند تا عملکرد منابع اینترنتی روسیه را در صورت عدم امکان اپراتورهای روسیه برای متصل شدن به اینترنت خارج از کشور، تضمیمن کند. همچنین، ارائه دهندگان دسترسی به اینترنت بومی در روسیه باید از تجهیز ابرازهای فنی در شبکه هایشان اطمینان حاصل کنند. اقدامی که زمینه کنترل متمرکز بر ترافیک را برای مبارزه با تهدیدهای احتمالی فراهم می کند.
آژانس نظارت بر مخابرات و رسانه های روسیه (Roskomnadzor) که اغلب به مسدود کردن خودسرانه محتوای وب و سرویس های ویژه روسیه متهم است، کار نظارت بر این شبکه اینترنتی را بر عهده دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

بررسی تراریخته‌ها با «قانون در گذر»

فیلم| ما دیگر فقط با مشکلی به نام ایران مواجه نیستیم بلکه با محور و اتحادی بزرگتر مواجه شده ایم...!

کلاه سر ترامپ رفت!

0 نظر

ارسال نظر

capcha