نتانیاهو از اقدامات ضدایرانی ترامپ تمجید کرد

 نتانیاهو از اقدامات ضدایرانی ترامپ تمجید کرد

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر از اقدامات ضدایرانی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تمجید کرد.

بر این اساس، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تمجید دوباره از اقدامات ضدایرانی رئیس‌جمهور آمریکا، گفت تل‌آویو به دنبال تشدید هرچه بیشتر فشارهای سیاسی به ایران است.

نتانیاهو که در مراسم یابود «هلوکاست» در قدس اشغالی صحبت می‌کرد، گفت خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ایران و قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست موسوم به گروه‌های تروریستی آمریکا، اقداماتی است که مورد حمایت قاطع ما قرار دارد.

وی با تهدیدآمیز توصیف کردن فعالیت‌های ایران در منطقه، گفت: «سیاست ما در قبال ایران روشن است: در حوزه نظامی، مهار تهاجمی تلاش‌های ایران برای استقرار نظامی در نزدیکی مرزهای ما و در حوزه سیاسی، فشار، فشار و فشار بیشتر.»

ترامپ از زمان حضور در کاخ سفید سیاست‌هایی را در غرب آسیا در پیش گرفته که به طور کامل مورد حمایت و خواست تل‌آویو بوده است. او ابتدا در دسامبر ۲۰۱۷، قدس اشغالی را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت، چند ماه بعد از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و تحریم‌های رفع‌شده علیه جمهوری اسلامی ایران را احیا کرد. او ماه گذشته میلادی هم منطقه «جولان» اشغالی را که بر اساس قوانین بین‌المللی همچنان جزئی از خاک سوریه است، به عنوان بخشی از فلسطین اشغالی به رسمیت شناخت.

گفته می‌شود در «طرح صلح» هم که واشنگتن برای پایان دادن به مناقشه فلسطین تدوین کرده و قرار است به زودی رونمایی شود، آمریکا راهکار «دو دولتی» را نیز کنار گذاشته و برای فلسطینی‌ها صرفا یک منطقه خودمختار تعیین کرده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

اسرائیل در حال بازی با آتش است

تروریسم هسته‌ای و پاسخ قطعی و متناسب ایران

توافقنامه ایران و چین مبتنی بر تحریم شکنی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha