سناتور آمریکایی:

آمریکا، ناتو، عربستان سعودی و امارات متحده عربی هزاران تن بمب بر سوریه ریخته اند

آمریکا، ناتو، عربستان سعودی و امارات متحده عربی هزاران تن بمب بر سوریه ریخته اند

به گزارش سراج24، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، رند پال، سناتور جمهوریخواه آمریکا، جنگ را عامل ایجاد بحران مهاجرت و نیازهای انسانی دانست و گفت: آمریکا، ناتو، عربستان سعودی و امارات متحده عربی هزاران تن بمب بر سوریه ریخته اند.

وی افزود: به نظرم پیش از اینکه بخواهیم بگوییم که برای آوارگان سوری چه باید بکنیم، نیاز است که به این فکر کنیم دلایل این رویداد چه بوده است؟ فاجعه بین المللی با گستره جهانی همچون فقدان غذا، فقدان آب آشامیدنی و گرمایشی به دنبال جنگ و شرایط سخت ناشی از هزاران تن بمباران در آنجا، طبیعی است.

این سناتور آمریکا ادامه داد: همه می دانیم که جنگ باعث بحران مهاجرت و نیازهای انسانی می شود. ما، ناتو و دیگر متحدانمان همچون عربستان سعودی، قطر و امارات متحده عربی، هزاران تن بمب بر روی سوریه ریختیم.

پال اضافه کرد: وقتی این انبوه سلاح در کنار هم جمع می شود و جنگ داخلی به راه می افتد، حالا می آییم و می خواهیم که برای فاجعه انسانی هم هزینه پرداخت کنیم. شاید ابتدا لازم باشد که برای کاهش تنش و جنگ داخلی کمک کنیم.

وی اظهار کرد می گوییم که باید با داعش مبارز کنیم، داعش از کجا می آید؟ این موضوع کلید اصلی جنگ داخلی است. شاید ابتدا نیاز باشد که ما جنگ داخلی را حل کنیم، آیا فکر می کنید با رفتن اسد و اعمال فشار، مشکلات میلیون ها مهاجر و آواره حل می شود؟ صدها هزار نفر در این جنگ کشته شده اند.

این سناتور جمهوریخواه با تاکید بر اینکه باید درست فکر کنیم، پرسید: آیا فکر می کنید با اعمال تحریم های بیشتر، دسترسی برخی مناطق به کمک های انسان دوستانه افزایش می یابد؟ هیچ جا ندیده ایم که تحریم باعث تمام شدن جنگ شود. بلکه به نظر من شرایط ناگوار انسانی را افزایش می دهد.

پال افزود: تحریم ها نتیجه جنگ را تغییر نمی دهد بلکه تنها توانایی کشور برای بازپروری را تغییر می دهد. اگر می خواهیم مشکل کمک های انسانی را در سوریه حل کنیم، فکر نمی کنم که محدودیت و تحریم راه حل خوبی باشد چرا که ممنوعیت ها فقط گرسنگی را افزایش می دهد همچنان که ژاپن و آلمان را پیش از جنگ تحت محرومیت قرار دادیم.

وی خطاب به نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد گفت: شاید شما بخواهید پولی جمع کنید تا به مردم غذا برسانید اما با ادامه جنگ ها باید فکر کنیم که نتیجه این کار، چه خواهد بود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

کاخ سفید در حال چیدن میوه های بحران تازه در خلیج فارس

​​​​​​​ترامپ اصلا صلاحیت گفت‌وگو با کشوری مثل ایران را ندارد

پهپادی آمریکایی که فلسفه ساخته شدنش، «دیده نشدن» است توسط سپاه شکار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha