مستند «مجید بربری» امروز از شبکه یک پخش می‌شود

مستند «مجید بربری» امروز از شبکه یک پخش می‌شود

به گزارش سراج24،  به نقل از روابط عمومی شبکه یک، مجید قربانخانی یکی از شهدای جوان دفاع از حریم اهل بیت (ع) است که ماجرای تحول تا شهادتش تنها چهار ماه به طول انجامید.

«مجید بربری» جوانی از کوچه پس کوچه‌های یافت‌آباد تهران بود که حالا به عنوان یکی از شهدای نامی شناخته می‌شود. جوانی که از قلیان و خالکوبی گذشت و به آزادگی و شهادت رسید. شهید قربانخانی ۲۱ دی سال ۱۳۹۴ در «خان طومان» سوریه به شهادت رسید؛ پیکرش که حدود سه سال و نیم مفقودالاثر بود، به تازگی توسط گروه‌های تفحص شهدا در خان‌طومان کشف و به وسیله آزمایش DNA شناسایی شد.

این شهید با تشییع شورآفرین تهرانی‌ها به خاک سپرده شد. مدافع حرمی که اگرچه خیلی دیر، پیکرش به وطن بازگشت، اما خیلی زود در میان مردم به «حرّ مدافعان حرم» معروف شد.

مستند «مجید بربری» زندگی‌نامه شهید مدافع حرم مجید قربانخانی است که امروز از شبکه یک پخش خواهد شد.

عوامل تولید این مستند عبارتند از: تهیه کننده و کارگردان: مهرداد یوسفی، طرح و ایده: مجاهد بنی‌عامریان، مشاور فیلمنامه: اسماعیل شریفیان، تحقیق و پژوهش: مهرداد یوسفی، تصویربردار: فردین باتمانی، تدوین: سمیرا کمانگرپور، صدابردار: هادی ساعد محکم، صداگذار: والا میرانی، تصحیح رنگ و نور: مجید رئوفیان.

گفتنی است؛ مستند ۳۰ دقیقه‌ای «مجید بربری» کاری از معاونت امور استان‌های صدا و سیماست که در مرکز کردستان تولید شده است و امروز (۱۱ اردیبهشت) ساعت ۱۷ از شبکه یک روی آنتن خواهد رفت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

جشن امضای زندگینامه شهید مجید قربانخانی در نمایشگاه کتاب برگزار شد

مجید یک سفر اربعین رفت و وقتی برگشت دیگر مجید قبل نبود

0 نظر

ارسال نظر

capcha