هوادارن و مردم جم از پارس فاصله گرفته‌اند

هوادارن و مردم جم از پارس فاصله گرفته‌اند

به گزارش سراج24،   اوایل دهه ۹۰ نام جدیدی در فوتبال شهرستان جم ظهور کرد تا مردم این شهر را به فوتبال پیوند دهد. پارس جنوبی چند سالی را در لیگ دسته دوم فوتبال ایران سپری کرد تا اینکه سال ۹۴ موفق شد به لیگ آزادگان صعود کند.

حالا جمعیت شهرستانی که نمی‌توانست همه سکو‌های ورزشگاه آزادی را پر کند، صاحب یک تیم لیگ برتری شده بود. جم با فقط ۷۰ هزار نفر جمعیت به جایی پا گذاشت که در آن باید با غول‌های فوتبال ایران در بالا‌ترین سطح باشگاهی، پنجه در پنجه پیکار کند.

۲ سال از حضور تیم فوتبال پارس جنوبی در لیگ برتر می‌گذرد. در پایان نیم فصل اول لیگ برتر امسال، پارس جنوبی تا رتبه چهارم جدول فقط ۴ امتیاز فاصله داشت، اما مشکلات این تیم هر روز ابعاد جدیدی پیدا می‌کرد تا جایی که بی پولی، اعتصاب و اخراج بازیکن، خبر اول این تیم شد.

بهرام رضاییان، مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اتفاقات و حواشی پیرامون این تیم توضیحاتی را بیان کرد.

در جم تمرین نمی‌کنیم

رضاییان در خصوص اینکه تیمش در جم تمرین نمی‌کند گفت: در جم زمین تمرین داریم، اما اوضاع زمین به شکلی نیست که یک تیم لیگ برتری بتواند در آن به خوبی تمرین و خود را آماده مسابقات بزرگی مثل لیگ برتر کند.

او ادامه داد: بازیکنان بعد از هر بازی در جم فقط ریکاوری می‌کنند، اما ۲ - ۳ روز قبل از بازی مان در هر مسابقه‌ی لیگ برتر، برای تمرین به تهران می‌آییم.

رضاییان در خصوص این که تمرین نکردن تیم فوتبال پارس جنوبی در شهر خودش روی مردم جم تاثیر گذاشته یا نه گفت: این موضوع برای ما چالش بزرگی نیست و هواداران در تهران هم سر تمرین می‌آیند.

حرف‌های تارتار در خصوص زمین چمن تختی

مهدی تارتار سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی جم پیش از این، از کیفیت زمین چمن ورزشگاه تختی جم به شدت انتقاد کرده بود. تارتار فروردین ماه امسال گفته بود: در طول دوران مربیگری ام ندیده ام که به عنوان تیم میزبان زمین چمن مان به این شکل باشد.

تارتار کیفیت زمین چمن ورزشگاه تختی جم را مناسب یک تیم در لیگ دسته دوم هم نمی‌دید. سرمربی تیم فوتبال پارس جنوبی انتقادات خود را متوجه مسئولان می‌دید و گفته بود: مسئولان حتی نمی‌توانند از یک زمین چمن مراقبت کنند.

مهمانسرا داریم، نه هتل

در این چند سال هر گاه تیم‌های لیگ برتری در بازی‌هایی که میهمان پارس جنوبی هستند، اردوی خود را در عسلویه برگزار می‌کنند و حتی هتلی را در عسلویه برای برپایی اردو پیش از بازی با تیم فوتبال پارس جنوبی جم انتخاب می‌کنند. مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی در این باره اظهار کرد: یک مهمانسرایی در جم وجود دارد که اتفاقا در ۵۰۰ متری ورزشگاه تختی واقع شده است. هم استقلال تهران و هم پیکان تهران در این مهمانسرا اسکان پیدا کردند، اما برخی از تیم‌های دیگر حاضر نیستند در آن جا اردوی خود را بر پا کنند و به عسلویه می‌روند.

رضاییان درباره فاصله ۶۰ کیلومتری عسلویه تا جم هم تاکید کرد: ۶۰ کیلومتر مصافت زیادی نیست. مثلا وقتی ما در نقش جهان اصفهان بازی داریم، فاصله هتل مان در مرکز شهر تا ورزشگاه بازی، زیاد است و پیاده هم که نمی‌رویم. وقتی با اتوبوس این مصافت را طی کردیم، ۴۰ دقیقه طول کشید که از هتل تا ورزشگاه نقش جهان رفتیم. همه شهر‌ها این مشکل در آن وجود دارد و اصلا پیدا کردن هتل برای تیم میهمان جز وظایف تیم میزبان نیست.

در بحث مالی دست‌های مان بسته است

مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی جم در خصوص بحث‌های فراوانی که پیرامون مشکلات مالی در تیم فوتبال پارس جنوبی مطرح شده است گفت: همه اعضای باشگاه، کادرفنی و بازیکنان مثل یک خانواده هستند. در برد‌ها و باخت‌ها همه دخیل هستیم و مشکل مالی برای همه‌ی اعضای باشگاه پیش آمده است. از مهدی تارتار و همه بازیکنانم تشکر می‌کنم.

او ادامه داد: در فوتبال ایران چالش‌های مالی بسیار زیادی وجود دارد. موضوع اسپانسرینگ و تبلیغات به هیچ وجه نتوانسته به ما کمک کند. دولت هم که طبق مصوبه مجلس اجازه پرداخت پول به ما را ندارد، پس از کجا بتوانیم مشکلات مالی مان را برطرف کنیم. تیم‌های خصوصی که بحث شان جدا است. تیم‌هایی مثل تیم خودمان، سپیدرود رشت، استقلال خوزستان و تیم‌های نفتی لیگ، دست بسته هستند.

هوادارن و مردم جم از پارس فاصله گرفته‌اند

موسوی رئیس کانون هوداران تیم فوتبال پارس جنوبی تمرین نکردن تیم در شهر خودشان را عاملی برای دورشدن هواداران از تیم عنوان کرد و نیز کم شدن تعداد هواداران در ورزشگاه تختی نسبت به سال‌های پیش را، بی ارتباط به این موضوع ندانست.

کسی می‌ماند؟

تارتار در همان مصاحبه اش در فرورددین امسال گفته بود ما غیر بومی‌ها با این اوضاع نمی‌مانیم. سرمربی پارس جنوبی از وضع تیم داری بوشهری‌ها انتقاد کرد و حالا باید دید به غیر از کادرفنی، بازیکنانی مثل محمد نوری و رحمان احمدی که سابقه حضور در تیم ملی را دارند سال بعد در جم می‌مانند یا نه.

گفتنی است که لیگ هجدهم رو به پایان است و مشکلات تیم فوتبال پارس جنوی در دومین سال حضورش در لیگ برتر همچنان ادامه دارد. پارس جنوبی لیگ را به هر شکلی که باشد به پایان می‌برد. باید دید با پایان یافتن لیگ هجدهم و شروع لیگ نوزدهم اوضاع برای پارسی‌ها به چه شکلی پیش خواهد رفت.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

کمالوند هدایت تیم فوتبال پارس جنوبی جم را برعهده گرفت

خداحافظی تارتار از پارس جنوبی

تارتار: با تمام وجود مقابل پرسپولیس قرار می‌گیریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha